League of Legends Haberleri

Flaxxish, Galakticos’a transfer oldu

Ligde kötü gidişata bir dur demek isteyen Galakticos üst koridoru Doxy ile yollarını ayırıp Flaxxish ile anlaştı.

Kontrat veritabanına göre Flaxxish’le 14 Nisan’a kadar sözleşme imzalandı ve Doxy’nin sözleşmesi feshedildi. 2014 yılından bu yana genelde alt liglerde mücadele eden Flaxxish ülkemizde bir süre Beşiktaş forması da giydi. Oyuncu Beşiktaş’ta oynadığı sürede Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde Galakticos’a 3-0 kaybetmişti. Üst koridor, 2017 Bahar Mevsimi’nde Giants’la LCS tecrübesi de edindi. O sezon ligden düşen ekip elemeleri de kaybederek yerini koruyamamıştı. Kariyerini ağırlıklı olarak yerel liglerde geçiren oyuncu son takımı Bolulu’nunda bulunduğu Diaobolus Esports’la Forge of Champions finalinde Misfits Akademi’ye kaybedip EU Masters’a katılmayı kaçırmıştı.

Sezon başında Trick ve Naru gibi isimleri kadrosuna katıp çoğu tarafından güç sıralamarında ilk üçe konulan takım adeta kabus gibi bir Kış Mevsimi geçiriyor. Özellikle sezon başlamadan nişancı Ruvelius’un 6 hafta ceza yemesi takımın planlarını büyük ölçüde bozdu. Ligin ilk haftasına çaylak Husky Rider’la çıkan ekip tek galibiyetini aldı ve ardından Luger’le devam edip galibiyet alamadı. Takım Husky Rider-Zergsting ikilisine tekrar dönse de geçtiğimiz haftayı da 0-2 kapattı ve ligde 9. sırayı aldı. Takım olarak kötü gözüken Galakticos’ta Naru hariç ortalamanın bile üstünde bir performans ortaya koyan biri yok gibi duruyor. Takımın büyük umutlarla transfer ettiği Trick ise kalitesinin çok altında oynuyor.

Sezon öncesi çıkan dedikodularda Galakticos’un üst koridora ünlü oyuncu Flame’i getirmesi bekleniyordu ancak bu anlaşma sağlanamadı ve Flame yerine Doxy transfer edildi. Doxy bu sezon Galakticos’ta eleştirilen oyunculardan biriydi. Uzun süredir sektörde bulunan Flaxxish’in ise ligimizde sergileyeceği performans merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir