League of Legends League of Legends Haberleri

7.7 yamasında Lux ve Kassadin’e iyileştirme geliyor

Riot Games geliştirici bloğunda oynanış hakkında dün itibariyle bir açıklama daha gerçekleştiren Meddler, seviye başına kazanılan büyü direnci, Karthus ve çeşitli şampiyonlara gelecek dengelemeler hakkında bilgi verdi. 

2017 sezonunda yaşanan en önemli değişikliklerden birisi, Sezon 6’de destek oyuncularının vazgeçilmez eşyası olan Demir Solari’nin Broşu’na getirilen dengelemeydi. Alan etkisi kaldırılan eşyanın ardından orta koridordaki büyücülerin daha da etkili bir şekilde Vadi’yi kontrol edeceğinden korkuluyordu. Bir süre boyunca bu etki gözlemlense de oyuna getirilen Kefaret gibi eşyalar anlık hasarı yüksek olan büyücülerin aktifliğini bir nebze azaltmayı başardı. Meddler ise yaptığı açıklamada Ordu Kalkanı’nın etkisinin bazı şampiyonları olumsuz etkilediğini gözlemlediklerini belirtti. Bu problemi çözmek adına ise kaldırılan eşyanın etkisi, şampiyonların temel özelliklerinde yapılacak iyileştirmeler ile değiştirilmek isteniyor. Bu bağlamda henüz açıklanmayan şampiyonların seviye başına kazandığı büyü direnci 0.5 arttırılacak. Bu değişikliklerin özellikle nişancı şampiyonlara geleceğini öngörebiliriz.

 

Meddler’in oynanış hakkında yaptığı açıklamalarda yer verdiği şampiyonlardan birisi ise Karthus oldu. Uzun bir süredir ne profesyonel sahnede, ne de tekli dereceli karşılaşmalarında eskisi gibi kendisine yer bulabilen şampiyon, mobil olmayışından ve yeteri kadar hasar çıkartamasından ötürü popüler değil. Şu an için Karthus’un yakından incelendiğinden bahsedilirken, getirilen Bitkinlik dengelemesinin şampiyonu nasıl etkilediği henüz bilinmiyor. Fakat yine de belirgin bir iyileştirme olmadan Karthus’un popülerliğinin değişmesi zor olacak gibi gözüküyor.

 

Öte yandan Meddler, 7.7 yaması için dengelenmesi planlanan şampiyonları da açıkladı. İlk olarak Lissandra’nın güçleneceğinden bahsedilirken, Bard’ın da bir iyileştirme alacağı, şu anda ormanın kralı olan Graves’in ise bir nerf alacağı belirtildi. Daha çok ilgi çeken şey ise Lux ve Kassadin iyileştirmeleri ile beraber Udyr ve Aatrox’a getirilecek güçlendirmeler oldu.

Bard’ın hali hazırda 7.5 yamasında ufak bir iyileştirme aldığını belirtelim. Bir dönem orta koridorun en çok tercih edilen şampiyonu Lissandra’nın ise güçlendirme alması, orta koridor şampiyon havuzunun artmasına neden olacaktır. Graves’in ciddi bir hasar dengelemesi almadığı sürece ormandaki tercih edilme oranı da değişmeyecektir. Burada ilginç olan şey ise Lux ve Kassadin gibi şampiyonların iyileştirme alacağından bahsedilmesi. Lux’ın şu anda kusursuz bir şekilde dengeli olduğunu eklemek gerekiyor. Anlık hasarı yüksek olan şampiyon, mobil olmayan orta koridorlar arasında görece oynaması daha zor. Fakat hasar/oynanış dengesine baktığımızda Lux’ın bir problemi bulunmuyor. Kassadin iyileştirmesi ise nişancıların kabusunun geri döneceğinin habercisi olabilir. Ultisinden ötürü fazlasıyla etkili olabilen şampiyonun en büyük eksikliği minyon temizleme mekaniklerinin zayıf olması. Dolayısıyla E yeteneğine gelecek bir hasar iyileştirmesi, hali hazırda birkaç kez LCS’te seçilen Kassadin’in tekrar profesyonel arenaya dönmesine neden olabilir.

 

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir