League of Legends League of Legends Haberleri

Nasıl oynadılar: Dark Passage.BKM Express

2017 Yaz Mevsimi’ne girilirken daha önceki bütün Türkiye Büyük Finalleri’ni kazanma unvanını elinde bulunduran Dark Passage, ne yazık ki bu anlamda kendi adına kötü bir ilk yaşamış oldu. Playoff’lara katılma başarısı gösteren ancak çeyrek final aşamasında karşılaştığı Team AURORA karşısında mağlup olan ekip, yarı final dahi göremeden turnuvayı tamamlamış oldu.

TBF şampiyonluk kupasına veda

Geçtiğimiz yıllarda oynanan Kış Mevsimi mücadelelerinde istediği sonuçları her zaman alamamış olsa da Yaz Mevsimi playoff’larını domine ederek sürekli şekilde şampiyonluğa ulaşan DP, bu sezona da aynı hedefle start verdi. Bir önceki mevsim ligden düşmekten zor kurtulan ekip, Immortoru ve HolyPhoenix’i kadroda tutarak takımı bu iki oyuncu etrafında kurma kararı aldı. Bakıldığında kağıt üstünde oldukça iyi transferler yapan ekip, aldığı oyunculardan istediği performansları elde edemedi. Üst koridora, Kış Mevsimi’nde ligden düşen Galatasaray’ın en iyi oyuncusu olan genç yetenek Broken Blade’i transfer eden Dark Passage, orman ve destek rollerine EU LCS tecrübesi bulunan iki ismi getirdi. Bir önceki mevsim Origen’de boy gösteren ve her ne kadar takım ligden düşse de performansı beğenilen Cinkrof’u takıma dahil eden ekip, başarılı nişancısı HolyPhoenix’in yanına da yine EU LCS patentli tecrübeli bir isim olan Hustlin’i transfer etti. Yıldız oyunculardan oluşan bu kadronun başına ise ülkemize yabancı olmayan ve Avrupa deneyimine sahip Blumigan getirildi.

Normal sezona beraberlikler alarak başlayan Dark Passage.BKM Express, artık bu bir puanların da elde edilememesi ve mağlubiyetlerin gelmesi üzerine kadroda değişiklik yapma yoluna gitti. İlk olarak Cinkrof’un yerine ligimizi yakından tanıyan Taikki’yi getiren DP, son haftaya girilirken transfer bombalarını ardı ardına patlamaya başladı. Üst koridora Galakticos’ta istediği performansı gösteremeyen Marshall’ı transfer eden ekip, bu oyuncu yerine aynı takıma Broken Blade’i gönderdi. Ardından sezon başından beri bekleneni veremeyen Immortoru’yu yedeğe çeken Dark Passage, orta koridoru Güney Koreli Ninja’ya emanet etti. Bu değişiklikle kadrosundaki yabancı sayısı artan ekip, son olarak Hustlin’i takımdan alıp yerine Türk oyuncu Farfetch’i koydu.

Yapılan onca transfere rağmen son hafta pek de parlak bir görüntü ortaya koyamayan Dark Passage’ın doğal olarak playoff’lardaki performansı merak konusuydu. Çeyrek final aşamasında belki de karşılaşmayı en son isteyecekleri ekiplerden AURORA ile eşleşen DP, Rift Rivals’dan sonra ligde fırtına gibi esen rakibi karşısında tutunamadı ve seriden 3-2 mağlup ayrılarak hem playoff’lara hem de doğal olarak TBF kupasına veda etmiş oldu.

Oyuncular

Broken Blade [star rating=”2.5″] – Marshall [star rating=”2.5″]

Ligimizdeki en yetenekli üst koridorlardan biri olan ve yaşı sebebiyle kendisi için “gelecek vadeden oyuncu” sıfatını rahatça kullanabileceğimiz Broken Blade, sezon başında transfer olduğu Dark Passage’da isteneni veremedi. Takımın genel olarak kötü performans ortaya koyması da şüphesiz genç yıldızı etkilemiştir ancak verdiği gereksiz skorlar ve yaptığı basit hatalar sonrası Broken Blade normal sezonu DP adına en düşük KDA ile bitiren isim oldu. DP’nin iyi yerlere gelmesine katkı sağlayamayan ve tecrübe eksikliği göze çarpan yetenekli üst koridor, yine de önümüzdeki yıllarda iyi bir takımda patlama yapma potansiyeline sahip.

Broken Blade yerine playoff’larda başarı yakalanması için Galakticos’tan takıma dahil edilen Marshall da DP’nin sorunlarına çözüm olamadı. Tabii ki çok az maça çıkmış olması ve takımda sinerji yakalanamadan playoff’lar yolunun tutulması Marshall’ın DP performansını tam olarak değerlendirmemize engel oluyor. Galakticos’taki durumu ve playoff’larda ortaya koyduğu oyun istenen seviyede olmayan Marshall, cezasının tamamlanması sonrası döndüğü Şampiyonluk Ligi’nde kimi zaman parlasa da bekleneni tam olarak veremedi. Yine de oyuncunun DP ile playoff’larda ve beşincilik maçında iyi bir görüntü çizdiğini söyleyebiliriz. Hatta bu karşılaşmalarda takımın en iyi ismi Marshall’dı.

Cinkrof [star rating=”2.5″] – Taikki [star rating=”1.5″]

Kötü gidişin faturası kendisine kesilen Cinkrof, DP’nin ilk olarak takımdan gönderdiği isim oldu. Sezon içinde takım halinde uyum sorunu yaşayan ekipte herkes problemin Cinkrof olmadığının farkındaydı ancak taze kan ile takımın yükselişe geçmesini sağlamak isteyen yönetim, daha önce liglerimizde farklı ekiplerde forma giyen Taikki’ye takıma dahil etti. Genel anlamda isteneni veremeyen Cinkrof, skor katkısında da bir türlü iyi bir grafik yakalamayı başaramadı.

Cinkrof yerine takıma dahil edilen Taikki’den beklenti büyük değildi. Agresif oyun tarzıyla diğer koridorları da ateşlemesi beklenen isim ne yazık ki bu görevi yerine getiremedi ve performansıyla da hayal kırıklığı yarattı. Skor katkısı konusunda problem yaşayan Cinkrof’un yerine gelen genç ormancı da bu konuda oldukça geride kaldı ve DP hem normal sezonda hem de playoff’larda ormandan istediği katkıyı bir türlü göremedi.

Immortoru [star rating=”2.5″] – Ninja [star rating=”2″]

Ligimizde ilk forma giydiği zamanlarda yetenekli olduğunu izleyenlere kanıtlayan ve özellikle Azir performanslarıyla beğeni toplayan Immortoru, o dönemden sonra girdiği çöküşten bir türlü tam anlamıyla çıkamadı. Bu sezon takım halinde istenen duruma bir türlü gelemeyen Dark Passage’da görevini yapan ancak hiçbir zaman ekstra bir katkı sağlayamayan isim, bu performansı sonrası haliyle yerini yeni bir oyuncuya bırakmak zorunda kaldı.

Playoff’larda takımın toparlanması için son hafta kadroya dahil edilen Koreli orta koridor Ninja da takımın patlama yapmasına etki edemedi. Tüm sezonu DP’de geçirmiş ve takım arkadaşlarıyla uyum sorununu aşacak zamana sahip olsa belki de bambaşka bir Ninja izleyecektik ancak hem bu sayılanların elde edilememesi hem de ilk mücadelede o dönemin fırtına gibi esen ekibi AURORA karşısına çıkılması Ninja’yı da diğer oyuncular gibi kötü göstermiş oldu.

HolyPhoenix [star rating=”3″]

Sırada bu sezon takımda yeri değişmeyen tek isim olan HolyPhoenix var. DP’de oynadığı ilk dönemlerde çok iyi bir görüntü çizen ve herkesin yeteneği konusunda hemfikir olduğu Holy, önce HWA, sonrasında da kısa bir Avrupa macerasının ardından yuvaya geri döndü. Sezon başındaki beklentileri karşılayamamış olsa da takımı adına en iyi isim olan ve hem skor katkısı hem de KDA oranında arkadaşlarının önünde yer alan HolyPhoenix, takımın bir türlü sinerji sorununu aşamamasından belki de en çok etkilenen oyuncu oldu. Sağlam alt koridor ikilileri karşısında koridor aşamasında partneriyle birlikte zorluk yaşayan Holy, uzun süre birlikte oynayıp uyum yakalayacağı bir destek oyuncusunun açlığını yaşıyor.

Hustlin [star rating=”2″] – Farfetch [star rating=”2″]

Yaz Mevsimi’nde ligimize transfer olan yıldız isimlerden biri olan Hustlin, daha önce Avrupa’da Giants’ta boy göstermiş ve performansıyla dikkat çekmişti. Bireysel olarak başarılı olsa da sezon boyunca yaptığı basit hatalar ve HolyPhoenix ile uyum sorununu bir türlü aşamamış olması Hustlin’in DP’ye beklenen katkıyı yapamaması neticesini ortaya çıkardı. Tecrübeli oyuncunun bir destek olarak takımın en düşük skor katkısına sahip ismi olması da dikkat çekti.

Daha önce Yükselme Ligi’nde farklı takımlarda boy gösteren ve nispeten iyi performanslar ortaya koyan Farfetch, yabancı sınırı sebebiyle gönderilen Hustlin’in yerine takıma dahil edildi. Şampiyonluk Ligi’ne kötü durumdaki DP ile merhaba diyen oyuncu, direkt olarak playoff maçlarına çıkarılınca baskıdan olsa gerek kötü bir görüntü çizdi ve kariyerine şanssız bir deneyim ekledi. Yine oyuncunun oldukça yetenekli olduğunu ileride parlayabileceğini belirtelim.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir