League of Legends League of Legends Haberleri

Neos, 1907 Fenerbahçe Espor’dan ayrıldı

1907 Fenerbahçe Espor, nişancı Neos ile yolların ayrıldığını duyurdu.

VFŞL’nin tecrübeli ekiplerinden 1907 Fenerbahçe Espor  yedek nişancısı Önder “Neos” Akbaş ile yollarını ayırdı. Ligin 3. haftasında Luger’in yerine akademi takımından as takıma yükseltilen nişancı, yalnızca 2 hafta forma giyebildi. Takımın deneyimli nişancı Holyphoenix’i transfer etmesiyle yedeğe çekilen Neos’la yollar bugün ayrıldı.

Neos profesyonel oyunculuk kariyerine 2017 Yükselme Ligi’nde Oyun Hizmetleri’nde başladı. Takım Yükselme Ligi’nde varlık gösteremedi. Sonrasında Beşiktaş Akademi’ye transfer olan oyuncu  kendini gösterme imkanı buldu. Akademi liginde 1 sezon boyunca forma giyen Neos, profesyonel sahneye geçtiğimiz yaz mevsiminde Galakticos formasıyla çıktı. Ruvelius’un yedeği olan nişancı, çıktığı 4 karşılaşmada yalnızca 1 galibiyet elde edebildi. Bu sezona 1907 Fenerbahçe Espor’un akademi takımında başlayan Neos, Luger’in yerine as takıma yükselmişti.

Neos, VFŞL’de 1907 Fenerbahçe Espor ile çıktığı 4 maçta 2 galibiyet elde etti. 2.3 KDA elde eden nişancı, VFŞL kariyerindeki ilk maçında 6-0-6’lık performansıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Neos’un yerine tecrübeli nişancı Holyphoenix’i transfer eden sarı lacivertli ekip çıktığı 2 maçı da kazandı. Holyphoenix bu maçlarda 17 KDA elde etti.

VFŞL 2020 Kış Mevsimi’ne başlarken yerli oyuncu hakkını orman, orta ve alt koridordan oluşturan 1907 Fenerbahçe Espor, yabancı hakkını üst koridor ve destek pozisyonlarında kullandı. Koreli oyuncu HiRit’i transfer eden ekip destek pozisyonu için Wendelbo ile anlaşmaya vardı. Takım sezona iyi bir başlangıç yapmasına rağmen kan değişikliği yapma gereğinde bulundu. İlk olarak nişancı Luger’in yerine Neos’u getiren ekip daha sonrasında iki alt koridorunu da değiştirerek Holyphoenix ve Farfetch ikilisini transfer etti.

 

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir