League of Legends League of Legends Haberleri

PBE 7.7 yaması | 21 Mart güncellemesi

7.6 yamasının paylaşıldığı League of Legends’ta Riot Games’in 7.7 yamasında getireceği değişikliklerin belirlendiği PBE 7.7 yaması güncellemesinin detayları paylaşıldı. Güncellemede Darius ve Lee Sin’e gelmek üzere iki yeni kostüm bulunurken, yeni totem kostümü ve Karma’nın oyun yükleme sırasındaki kostüm görsellerine güncelleme getirildi.

Özellikle Lee Sin kostümü League of Legends topluluğu tarafından çokça beğenilirken, paylaşılan yer alan şampiyon değişiklikleri şimdiden tartışmaya yol açtı bile. PBE’nin Riot Games’in değişiklikleri denediği sunucu olduğunu, paylaşılan değişikliklerin sunucuya gelene kadar farklılaşabileceğini hatırlatalım. Güncellemenin detayları şu şekilde:

Şampiyonlar

Menzilli destek şampiyonların metayı işgal etmesinin ardından yetenek kiti güncellenmesine rağmen bir türlü şans bulamayan Alistar, 21 Mart güncellemesinde bir iyileştirme aldı. Şampiyonun pasifi artık sadece bir dost şampiyona değil, etrafındaki her takım arkadaşına can verecek. Şampiyonun E yeteneğinin bekleme süresi azalırken, verdiği hasar da arttırıldı.

Daha önce iyileştirme alacağını açıkladığımız Jarvan IV‘ün aldığı iyileştirmenin detayları da belli oldu. Şampiyonun W yeteneğinden aldığı taban kalkan oranı arttırılırken, artık Jarvan’ın azami can miktarına bağlantılı olarak daha fazla koruma sağlayacak.

Ufak bir değişiklik yaşayan Jinx ise artık W yeteneği ile kritik hasar vurabilecek. Yamadaki en dikkat çeken değişikliklerden birisi Kassadin‘e getirildi. Bir süredir orta koridor metasından uzak kalan ve belirgin problemler yaşayan şampiyon, bu PBE güncellemesi ile büyük bir iyileştirme aldı. Tek minyon temizleme mekaniği olan E yeteneğinin bekleme süresi azaltılırken, R yeteneğinin yetenek gücü oranı ise %20’den %30’a yükseltildi. Kassadin’in bu değişiklikler ile metaya dönme ihtimali oldukça fazla.

Yeniden tasarlandıktan sonra iyi bir şekilde dengelenen Katarina‘nın ise ultisinin bekleme süresi erken seviyelerde yükseltilirken, 16. seviyedeki bekleme süresi ise 45’ten 15’e düşürüldü.

Büyücülerin hakim olduğu metada Lissandra‘nın uzun bir süredir zayıf kaldığı Riot Games tarafından dahi kabul edilmişti. Yamada ciddi bir iyileştirme alan şampiyonun Q yeteneğinin AP oranı yükseltilirken, ultisi kendi üzerinde kullanıldığında kayıp mana miktarının %15’i yenilenecek. Ryze ve LeBlanc’ın yavaş yavaş gözden düştüğü şu günlerde Lissandra-Kassadin ikilisini tekrar profesyonel sahnede görebiliriz.

Yamadaki belki de en absürt değişiklik Lux‘a getirildi. Hali hazırda oyuncular tarafından durumu fazlasıyla beğenilen ve getirilecek herhangi bir değişikliğin şampiyonu “OP” yapacağı düşünülen Lux’ın ultisinin bekleme süresi, eğer yetenek bir rakip şampiyonu öldürdüyse azalacak. Yani, oyun sonunda çok daha fazla Son Parıltı’yı göreceğiz.

Orta koridorda kendisine yer bulmaya başlayan Talon‘un ultisinin erken seviyelerdeki hasarı azaltılırken, Volibear‘ın ultisine ise bir iyileştirme getirildi. Yetenek artık daha zeki bir şekilde daha fazla rakip şampiyona hasar verecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • tuğrul 23 Mart 2017

    J4 ormancı olarak gürüldüğü halde ormandan dayak yiyen bir ormancı konumunda meta dışı şampiyonları oynamayı seven biri olarak denedim ve ben bile yetersiz olduğu kanısına vardım.Orta koridor j4 orman j4’den daha mantıklı oluyor bu durumda ama orta koridorda kendisine yer bulması şuan ki orta koridorlarla imkansız ben açıkçası kendisini daha çok ormanda görmeyi isterim orman dönmesine ufak bir iyileştirme yaparsa “w” deki değişiklik oynanabilir olabilir malum dayanıklı bir şampiyon gibi gözükürken ormandan dayak yemek ve üstüne erken seviyelerde hiçbir şeyi tanklayamamak fazlasıyla sıkıntı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir