League of Legends League of Legends Haberleri

Riot Games, ilk Taktik Savaşları turnuvasını duyurdu

Riot Games, yaptığı açıklamada ilk Taktik Savaşları turnuvasının 17-18 Temmuz tarihlerinde Twitch Rivals’da düzenleneceğini duyurdu.

Auto Chess’in yakaladığı başarı League of Legends’ın yapımcısı Riot Games’in bir hayli ilgisini çekti. Her geçen gün Auto Chess oyuncularının ve oynanan saatlerin artış göstermesi şirketi harekete geçirdi ve Taktik Savaşları modu ortaya çıktı. Çıktığı günden bu yana birçok oyuncu tarafından oynanan modun ilk profesyonel turnuvası beklenmeye başlandı. Riot Games, ilk Taktik Savaşları turnuvasını duyurdu. Buna göre 17-18 Temmuz tarihlerinde Twitch Rivals’da düzenlenecek turnuvanın detaylarını haberimizde bulabilirsiniz.

Düzenlenecek turnuvaya 64 yayıncı davet edilecek. Dağıtılacak toplam ödül ise 125.000 dolar olarak belirlendi. 17-18 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek turnuvanın ilk gününde 32 oyuncudan oluşan iki grup oluşturulacak. İkinci gün ise en iyi 16 oyuncu turnuvaya devam edecek. Yani ilk gün gruplarındaki 32 kişi içinden ilk 8’e girmeyi başaranlar bir üst tura yükselecek. Puanlama sistemi hakkında henüz bir bilgi yok. Katılacak oyuncular ve turnuvanın tüm detayları 8 Temmuz tarihinde duyurulacak.

Twitch Rivals turnuvaları birçok izleyicinin ilgisini çekiyor. İzleyiciler maçları hem yayıncının kanalından hem de Taktik Savaşları’nın resmi kanalından takip edebilecek. Böylece mücadeleleri detaylı bir şekilde yayıncının kanalından izlemek isteyenlerin böyle bir şansı olacak.

Esports Observer’ın haberine göre Taktik Savaşları çıktığı günden bu yana Twitch’te yaklaşık 2 milyon saat izlenmiş. Oyuna ilgi büyük. Turnuvanın tüm detayları ve oyuncular için takipte kalabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir