League of Legends League of Legends Haberleri

Riot MSI 2020’yi iptal ettiğini duyurdu

Riot Games, COVID-19 salgını nedeniyle daha önce birçok etkinliğini ertelemiş ve iptal etmişti. Şirket, bugün yayımladığı makale ile MSI 2020’nin de iptal edildiğini açıkladı.

Açıklama Riot Games’in Küresel Espor Yöneticisi John Needham tarafından yapıldı. Needham yaptığı açıklamada, Mayıs ayında yapılması planlanan MSI 2020’yi tüm Dünya’yı etkisi altına alan Coronavirüs salgını nedeniyle iptal edildiğini paylaştı.

Bildiğiniz üzere COVID-19 tüm dünyada sıra dışı sorunlara yol açtı. Uluslararası seyahat kısıtlamaları ve ulusal talimatlar her gün değişiyor. Neredeyse tüm değerlendirmeler salgının yaz boyunca da büyük sosyal toplanmaları önemli ölçüde etkileyeceğine işaret ediyor.

Küresel League of Legends Espor Ekibi bu değişikliklere ayak uydurmak, başarılı bir şekilde çevrimiçi rekabetçe geçen bölgesel ligleri desteklemek ve bir sonraki büyük uluslararası etkinliğimiz olan Sezon Ortası Turnuvası’nı korumak için son birkaç aydır canla başla çalışıyor. Bu sıkı çalışmanın bir sonucu da krizin hafifleyeceği ve muhteşem bir etkinlik sunabileceğimiz umuduyla MSI’ı mayıstan temmuza ertelemekti.

Ancak şirket dışı risk danışmanlarının modellemelerine bakarsak, COVID-19’un dünya çapındaki etkisi veya krize karşı önlem olarak getirilen seyahat kısıtlamaları ve toplanma yasaklamaları MSI’ın mevcut tarihine (3-19 Temmuz) kadar varlığını sürdürecek gibi görünüyor. Bu modeli ve sağlık otoritelerinin, yerel hükümetlerin, bölgesel lig ve takımların, seyahat uzmanlarının ve diğer hissedarların görüşlerini de göz önünde bulundurarak 2020 yılında MSI’ı iptal etme kararı verdik dedi.

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir