League of Legends League of Legends Haberleri

Royal Bandits, altıncı haftaya YouthCREW galibiyetiyle başladı

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde 2018 Kış Mevsimi heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Altıncı haftanın ilk maçında karşı karşıya gelen Royal Bandits ile YouthCREW’dan zafere ulaşan taraf RBE oldu. 

Seçim yasaklama ekranında iki takımın da iyi kompozisyonlar oluşturduğunu gördük. RBE ekibi Skarner ile Xayah-Rakan ikilisini tercih ederken YC ise J4-Galio kombosunun yanına üst koridorda Vladimir’i aldı. Broken Blade ise imza şampiyonu olan Riven’ı tercih etti. Maçın ilk dakikalarında denge bozulmadı. Orta koridorda altıncı dakikada 2v2 savaşta iki taraf da iyi oynasa da ilk kanı döken taraf Malrang oldu. YC’nin karşılaşma boyunca Galio seçimine karşılık Cassiopeia’yı alan Cepted’ı kampladığını söylemek gerekiyor. Buna rağmen Cepted koridorunu neredeyse hatasız oynadı ve skor vermedi.

Maçta YC’nin ilk 15 dakikada çok daha proaktif bir oyun benimsediğini de belirtelim. Kontrol kendilerindeymiş gibi gözükse de yapılan birkaç hata ibrenin tamamıyla RBE’ye dönmesine neden oldu. Orta koridorda 15. dakikada birinci kuleyi bırakmak yerine savunmayı tercih eden YC, hem objektifi kaybetti hem de iki skor verdi. RBE de bu noktadan sonra oyunun hakimyetini tamamıyla ele geçirdi. 21. dakikada üst koridora dört kişiyi göndererek ilk kuleyi almak isteyen YC ağır bir rotasyon hatası yaptı ve orta koridordan ikinci kulesini bu sırada kaybetti. Maçın kopma noktası ise RBE’nin Baron’u almasıydı. Alt koridorda Broken Blade’i öldüren YC’de Tristana’yı yakalayan Cepted, takımına Baron’u garantilemiş oldu. Tek tek güçlendirmenin alınmasını önlemeye çalışan YC, yine birer birer öldü ve RBE, 28. dakikada rahat bir şekilde rakibini katlederek maçı tamamladı.

RBE’de Riven tercihi göz önünde olsa da dikkat çeken oyunlar gerçekleştirmedi. YC burada tercihlerde de iyi bir iş çıkarmış olmasına rağmen takım kararlarında hatalar yaptı ve maçı kaybetti. Karşılaşmanın en çok öne çıkan oyuncusu ise 9-0-4 Cassio oyunuyla Cepted’dı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir