League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi Elemeleri 13-14 Nisan’da oynanacak

2017 Yaz Mevsimi’nde ligde mücadele edecek olan takımları belirleyecek Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nin tarihi belli oldu. 13-14 Nisan günlerinde oynanacak turnuvaya Dark Passage, Team Turquality, ÇİLEKLER ve henüz belirlenmeyen lig altıncısı katılacak.

Şampiyonluk Ligi’nin yeni takımlarının belirleneceği eleme turnuvası bu yıl da büyük bir heyecana sahne olacak. Geçtiğimiz yıl Akademi takımlarının Yükselme Ligi’ni domine ettiğini görmüştük. 2017 Kış Mevsimi’nde ise bir ilk yaşanmış ve lige üç yeni ekip katılmıştı. SuperMassive TNG’nin yerini 1907 Fenerbahçe Espor satın alırken, Team ORORA’nın ise haklarını Galakticos elde etmişti. Son olarak ise Victorious Ace takımı olarak Şampiyonluk Ligi’ne yükselen ekip, Galatasaray Esports olmuş ve böylelikle futboldaki derbi heyecanı Vadi’ye taşınmıştı.

2017 Kış Mevsimi’nde büyük bir hayal kırıklığı yaşayan Dark Passage ise ligi yedinci sırada bitirerek düşmemek adına Şampiyonluk Ligi elemelerinde mücadele edecek. Ligin son sırasındaki Galatasaray Esports direkt olarak düşerken, yerine ise 2017 Yaz Mevsimi’nde P3P eSports’u izleyeceğiz. DP ise düşmemek için geçtiğimiz mevsim Yükselme Ligi’ne düşen köklü kulüp Team Turquality ile karşılaşacak. TT, geçtiğimiz gün oynanan YL Finali’nde P3P eSports’a 3-1 yenilmişti.

Üçüncülük maçında Team Vulture’u geçmeyi başaran ÇİLEKLER ise henüz belirlenmeyen lig altıncısı ile mücadele edecek. 2017 KMF Çeyrek Final mücadelelerinde seriyi kaybeden takımlar 5.-6.lık maçına çıkacak ve bu maçı kaybeden CLK ile eşleşecek.

2017 sezonu TŞL tarihinde yeni takım açısından bir ilk olmasına rağmen Yaz Mevsimi’nde aynı şeyi görme ihtimalimiz biraz düşük. YL üçüncüsü CLK oyun seviyesi açısından oldukça zayıf gözükürken, YL’yi ikinci bitiren TT’nin DP karşısında bir şansı bulunuyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir