League of Legends League of Legends Haberleri

SuperMassive, Tacocat’i koç kadrosuna kattı

SuperMassive, genç koç Tacocat ile anlaşmaya vardı.

Supermassive bu sene, Zeitnot ve Stomaged ile devam etme kararı almıştı. Üst koridora Royal Youth’dan Armutu; orta koridora 1907 Fenerbahçe’den BOLULU’yu; desteğe ise ‘taşıyıcı destek’ Dumbledoge’u transfer etmişti. Teknik ekipte ise Vical ile yollarını ayıran SuperMassive, Pades’i tutarak yanına Team Aurora’dan ayrılan CristoL’u ekibe eklemişti.

2020 sezonu için bünyesine stajyer koç alma kararı alan SuperMassive, 17 yaşındaki Can “Tacocat” Gormezano’ya bu konuda şans verdi. Marjinal bir kararla koç ekibine genç bir isim tercih eden SuperMassive, neden Türkiye’nin parmağıyla gösterdiği sayılı kulüplerden olduğunu tüm espor camiasına tekrar gösterdi. Gençlerin önünü açmayı bir amaç olarak belirlemiş olan SuperMassive, bunu akademi kadrosuna 15 yaşındaki 113’ü alarak göstermişti. Sadece oyuncu transferleri ile değil kurduğu koç ekibiyle de gündeme oturdu. Her iki alanda da esporcu veya koç olmak isteyen tüm gençlere de umut ve çalışma şevki verdi, diyebiliriz.

Ülkemizde koç olmak isteyenler, önce oyuncu olmayı bir basamak olarak görüyorlardı. Ancak Tacocat’in bu duruma bir istisna yarattığını söyleyebiliriz. Çünkü kendisi daha önce Dark Passage’ta analist olarak, Neon Esports ve Wind and Rain takımında da koç olarak çalışmıştı. Kariyerini hep koçluğa doğru yönlendirmişti. Sonuç olarak da SuperMassive gibi önemli bir marka altında çalışma fırsatı yakaladı.

SuperMassive markası altında çalışmak, Tacocat için gerçekten büyük bir fırsat olacak. Tüm ekibin Türkler’den oluştuğunu göz önünde bulundurursak bu sezon dil bariyeri olmayacak. Buna bağlı olarak, verim de artacak. Dahası, Pades ve CristoL’un ne kadar başarılı koçlar olduğunu biliyoruz. Onlardan öğreneceği ve tecrübe edeceği birçok şey olacak. Yetenekli oyunculardan oluşan kadrosu da bu konuda desteklerini esirgemeyeceklerdir.

Bu sezon Can “Tacocat” Gormezano’ya yeni takımıyla başarılar!

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir