Tanıdık Yüzler: Rawbin IV League of Legends League of Legends Haberleri

Tanıdık Yüzler: Rawbin IV

Rawbin IV Kimdir?

Robin “Rawbin IV” Eggenberger, 3 Haziran 1995 tarihinde İsveç’de dünyaya geldi. Profesyonel League of Legends arenasına 2014 yılında giriş yapan oyuncunun ilk takımı, İsveç merkezli Lemondogs oldu.

Rawbin IV, yaklaşık 1,5 sene boyunca yerel takımlarda mücadele ederek küçük turnuvalara katıldı. Lemondogs haricinde Fransa merkezli Team Mistral, Almanya merkezli n!faculty ve mousesports takımlarının formasını giydi. Bu takımlardan mousesports bünyesindeyken Avrupa ikinci ligi olan EUCS’de mücadele etme fırsatı yakaladı. 2015 Bahar Mevsimi’nde EUCS’de boy gösteren takım, altıncı olarak ligi diplerde bitirdi.

Kısa süreli espor kariyerinde, daha sonra Türkiye’ye de gelecek olan Xyraz ve SozPurefect ile birlikte oynama şansı buldu. Bu kısa kariyerin ardından, profesyonel League of Legends oyuncunun 3 yıllık Türkiye macerası başladı.

Birkez daha TT

Rawbin’in Türkiye macerası, 2015 Yaz Mevsimi’nde Team Turquality’nin bünyesine katılarak başladı. Eski takın arkadaşı Xyraz ile birlikte Türkiye’ye gelen oyuncunun Şampiyonluk Ligi’ndeki ilk mevsimi, lig dördüncülüğü ile başladı. Playofflara kalmayı başarsalar da yarı finalde Beşiktaş’a elenerek kupaya veda ettiler.

Oyuncunun bir sonraki takımı, geçtikleri mevsim kendilerini playofflarda eleyen Beşiktaş oldu. 2016 sezonu boyunca Beşiktaş.Oyun Hizmetleri adı ile mücadele eden takım ile birlikte iki mevsim boyunca mücadele etti. Kış Mevsimi’ni dördüncü sırada bitirip playofflarda finale kadar çıkmayı başaran Rawbin IV, Yaz Mevsimi’nde 3 ayrı takımın formasını giydi.

2016 Kış Mevsimi’ne Beşiktaş.Oyun Hizmetleri formasıyla başlayan oyuncu, lig aşamasını ÇİLEKLER forması ile bitirdi. Bu iki takım da playofflara kalamadı fakat Rawbin, 2016 playofflarında eski takımı Team Turquality’nin bünyesinde mücadele etme fırsatı elde etti. TT, 2016 Yaz Mevsimi playofflarına daha çeyrek finaldeyken veda etmişti.

Seneler 2017’yi gösterdiğinde ise tecrübeli ormancının kısa bir süre dinlendiğini gördük. Kış Mevsimi boyunca herhangi bir profesyonel aktivite de yer almayan oyuncu, Yaz Mevsimi’nde toplam iki Şampiyonluk Ligi takımının formasını giydi. Önce P3P Esports ile birlikte ligde beşinci sıraya yerleşti, ardından ÇİLEKLER bünyesinde, ligde kalma mücadelesi verip HWA Gaming’e kaybetti.

Son olarak 2018 senesinde ülkemizde gözüken Rawbin, Beşiktaş ile olan anlaşmasını sonlandırarak özerk bir takım olan Oyun Hizmetleri’nin formasını giydi. Yükselme Ligi’nden çıkmak için mücadele eden takım lig aşamasını ikinci olarak bitirdi. Playofflarda yarı finalde karşılaştıkları Team Cappadoica’ya elenen takım, Şampiyonlar Ligi’ne yükselmeyi başaramadı.

Nasıl Biliyoruz?

Ligimizde 3 yıl gibi uzun bir süre boyunca mücadele etmiş olan Rawbin IV, taraftarlar tarafından oldukça sevilen bir oyuncuydu. Gerçekleştirilen röportajlarda takındığı tavır ile birçok izleyicinin sevgisini kazanan oyuncu ne yazık ki pek başarılı bir kariyer geçirmedi.

Türkiye’den ayrıldıktan sonra CP Sparkz ve Morning Stars bünyesinde mücadele eden orman oyuncusu şu anda İtalya merkezli espor takımı Mkers’da forma giyiyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir