League of Legends

Team EnVyUs, Ninja ile yollarını ayırdı

flickr.com/lolesports

Kuzey Amerika LCS takımlarından Team EnVyUs, dün yaptığı açıklamada orta koridor oyuncusu Ninja ile yolların ayrıldığını duyurdu. Yeni orta koridorun kim olduğu açıklanmazken orta koridora geçecek isim için denemelerin devam ettiği aktarıldı.

Kuzey Amerika LCS Bahar Mevsimi döneminde çok kötü bir dönem geçiren Team Envy, orta koridor oyuncusu Noh “Ninja” Geon-woo ile yollarını ayırma kararı aldı. Ninja’nın bu sezon ortaya koyduğu kötü performans, takımın performansının bu denli sönük kalmasında önemli etkenlerden birisi oldu. Ninja’nın sergilediği yetersiz performans, oyuncunun birçok otorite tarafından eleştirilerin ucunda yer almasına sebep olmuştu. Ninja’nın bu performansının  Yaz Mevsimi’nde de devam etme tehlikesi karşısında önlem alan ekip, oyuncu ile yollarını ayırarak orta koridora taze kan getirmede karar kıldı. Team Envy’in yaptığı açıklamada Ninja’ya hizmetlerinden ötürü teşekkür edilirken, takımın şu anda Seoul’da antrenman yaptığı ve yeni orta koridor için de denemelerin sürdüğü belirtildi.

Takımın kuruluş tarihi olan Mayıs 2016’dan beri organizasyon içerisinde yer alan Ninja, Team Envy’in Yaz Mevsimi Elemeleri’nde Gold Coin United’ı 3-2 ile geçtiği seride 2.2 KDA ile oynarken  %61.3’lük skor katkısıyla oynamıştı. 2 Nisan’da Twitter üzerinden açıklama yapan Ninja, sezon boyunca ortaya koyduğu kötü performans için özür dilerken gelecek dönem için daha sıkı hazırlanarak bu durumu değiştireceğine dair söz vermişti.

NA LCS 2017 Bahar Mevsimi döneminde birçok otorite tarafından ligin en zayıf ekibi kabul edilen Team Envy, ortaya koyduğu 3 galibiyet-15 mağlubiyetlik performansla ligi son sırada bitirdi. Takımın normal sezonda oynadığı karşılaşmalarda gerek takım gerekse bireysel olarak rakiplerinin bir hayli geride kalması ve mikro/makro oyunda yetersiz kalması, ekibin Yaz Mevsimi Elemeleri oynamasına sebep olmuştu. Gold Coin United ile Yaz Mevsimi’nde ligde kalmak için karşı karşıya gelen Team Envy, zorlandığı seride rakibini 3-2 ile geçerek Yaz Mevsimi’nde de NA LCS’te oynamaya hak kazandı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.