TSM, League of Legends Kadrosunu Açıkladı League of Legends League of Legends Haberleri

TSM, League of Legends Kadrosunu Açıkladı

Amerika Ligi’nin (LCS) en köklü espor organizasyonlarından TSM (Team SoloMid), 2023 yılı League of Legends kadrosunu açıkladı. Ekip üst koridorda Solo, ormanda Bugi, orta koridorda Maple alt koridorda Neo ve Chime beşlisiyle vadide yerini alacak. Takımı oluşturan tüm oyuncuların farklı ülkelerden olması dikkatlerden kaçmadı.

Yalnızca LoL değil tüm espor ekosisteminin en köklü ve geniş kapsamlı takımları arasında yer alan Team SoloMid, yaptığı açıklama ile 2023 yılı League of Legends profesyonel sahnesi beşlisini duyurdu.

Yeni Kanlar Neo ve Bugi

Profesyonel arenaya 2018’de adım atan Toàn “Neo” Trần, OpTic Gaming’de kendini gösterme fırsatı buldu. Daha sonrasında Dignitas’a transfer olan Neo, 2 sezon hem akademide hem ana ligde forma giydi.

2019’da Flash Wolves kadrosu altında oynayan ve MSI tecrübesi yaşayan Lee “Bugi” Seong-yeop, sonrasında V3 Esports’a katıldı. Sonrasında kariye LLA’da (Latin Amerika Ligi’nde) devam eden oyuncuyu son olarak Estral forması ile gördük.

TSM Çekirdeği Bozmadı

TSM geçtiğimiz sezonda playoff’ların 2. turunda EG’ye 3-2 kaybedip yılı tamamlamıştı. Dünya Şampiyonası‘na da katılamayan ekip kadrosuna yeni transferler katsa da 3 oyuncusuyla yola devam ediyor.

2016 yılından bu yana LCS’ten hiç ayrılmayan Colin “Solo” Earnest, profesyonel arenaya ilk adımını Echo Fox ile attı. Sonrasında 1 sene akademide forma giyip şampiyonluk yaşayan oyuncu tekrardan ana ligin yolunu tuttu. 2020 Yaz Mevsimi’nde FlyQuest forması ile finalde TSM’e kaybedip, yine de Dünya Şampiyonası (Worlds) yolunu tutan Solo en iyi yılını geçirdi. 2022’de TSM Akademi’de kendini gösterme şansı bulan oyuncu kısa süre sonrasında ana kadroya yükseldi.

Kariyerine Gamania Bears ile başlayan Huang “Maple” Yi-tang  ilk LMS şampiyonluğunu burada yaşadı. Ekip Worlds’e katıldı ancak turnuvaya çeyrek finalde veda etti. Ardından efsaneleşeceği Flash Wolves ile anlaşan isim burada Steak, HueiYun, NL ve Swordart ile birlikte oynadı. Ekip LMS şampiyonu oldu. IEM ve Worlds gibi turnuvalara katılan Flash Wolves katıldığı her turnuvada herkese en ters gelebilecek takım olarak görüldü. Bu unvanda Maple’ın da payı büyüktü.

2 kez MSI Yarı Finali oynayan Maple başarılı senelerin ardından Flash Wolves’tan ayrıldı ve LPL’in yolunu tuttu. Suning Gaming ile anlaşan orta koridor ilk mevsiminde 10. oldu ve play-off’lara katılamadı.

Sonrasında LNG ve PSG Talon formasını giyen tecrübeli orta koridor geçtiğimiz yaz mevsiminde TSM’in yolunu tutmuştu.

Kariyerine Golden Guardians Akademi ile başlayan Johnathan “Chime” Pomponio, 2019’dan bugüne başka hiçbir takım formasını giymedi. Chime geçtiğimiz yaz sezonunda TSM ile anlaşmıştı.

 

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir