League of Legends

Yenilenmiş Volibear canlı yayında oyuncuların beğenisine sunuldu

League of Legends’ın artık yaşlanmış şampiyonlarından Volibear, beklenen görsel ve oynanış güncellemesini sonunda aldı! Yeni Volibear, oyunculara küresel bir yayın ile duyuruldu.

Geçen sene Riot Games ekibi oyunculara hangi şampiyonların LoL’ün şu anki mekaniklerine uymadığını belirleyip bunlardan hangilerinin yenileneceğini oyuncuların seçmesini istemişti. Oylama sonucunda Fiddlesticks ve Volibear’ın neredeyse başa baş lider gittiğini görünce Riot ekibi oyuncuları kırmayıp bu iki şampiyonun yenilenmesine karar verdi. Geçen seneden bu güne kadar iki şampiyon da çok yol katetti ve yenilenmiş Fiddlesticks bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda ana sunucularda yerini aldı. Sonraki yenilenecek şampiyon olan Volibear hakkında bize büyük ipucular veren Riot ekibi, 9 Mayıs TSİ 5-6 gibi küresel bir canlı yayın etkinliği başlattı.

LoL’ün resmi YouTube kanalı tarafından yapılan canlı yayında genellikle gördüğümüz şey Freljord İlahları’ndan Ornn, Anivia, Volibear üçlüsünün birbiriyle kavga etmesi, fırtına ve sisti. Fakat zaman geçtikçe bize kayda değer bir şeyler göstermeye başladılar ve en sonunda şampiyonun oynanış videosunu ve yetenek setini tanıttılar.

Yetenek Seti

Volibear’ın yeni pasifi aslında şu anki Ultisine benziyor. Görünen o ki şampiyon artık 5 düz vuruşundan sonraki vuruşları etraftaki birimlere (minyon, şampiyon vs.) şimşek şeklinde hasar verecek.

Yenilenmiş Q aslında çok değişmemiş. Tek farkı artık geriye atmak yerine rakibini sersemletiyor ve bir miktar hasar vuruyor.

Yeni W’nun 2 aşaması var gibi duruyor. W’ya ilk bastığınızda Volibear hedefinize pençelerini savurarak hasar veriyor. Ardından tekrar kullanıldığında hedefi ısırarak kendini iyileştiriyor. Bu ısırma eksik cana mı bağlı, sabit bir hasarı mı var, iki W aşaması arasında ne kadarlık bir bekleme süresi var, ne gibi durumlarda W 2. aşamaya geçiyor şu anlık bilinmiyor.

Yenilenmiş E aslında baya yavaş bir yetenek. Volibear bir alan seçiyor ve yaklaşık 2 saniyelik bir süre sonunda hedef alandaki birimlere yıldırım çarpıyor ve hasar veriyor. Eğer yıldırım çarptığı anda Volibear alanın içindeyse şampiyon ayrıca güzel bir kalkan da alıyor.

Ve gelelim Ulti yeteneğine. Hatırlar mısınız, bu sezona kadar oyunda Ohmyıkıcı diye bir eşya vardı. Neredeyse hiç görmediğimiz ve sonradan da kaldırılan bu eşya artık Volibear’ın Ultisi olmuş durumda. Peki nedir bu Ulti? Volibear havaya sıçrayarak belirlenen alana iniş yapıyor, canı ve boyutu ciddi biçimde artıyor ve rakiplere hasar veriyor. Asıl can alıcı kısmı ise eğer bu seçilen alanın yanında bir kule varsa (kaç kule olduğu önemli değil) o kule belli bir süre etkisiz hale geliyor. Ayrıca bu alanın merkezinde bir daire de bulunuyor. Bu dairenin içindeki şampiyonlar daha mı fazla hasar alıyor yada farklı etkilere mi maruz kalıyor şu anlık bilinmiyor.

Görünen o ki Volibear güzel bir ormancı/üst koridor olacak. Her ne kadar hala yavaş bir oynanışa sahip olsa da Ultisiyle güzel baskın atabilme potansiyeli var. Riot Games genelde yenilediği şampiyonları sonraki yamalarda zayıflatıyor. Volibear’ın Ultisi de güçlü bir mekanik olacak gibi duruyor ve ileride Riot bu Ultiye de hep yaptığı gibi zayıflatma getirir mi merak konusu.

Kostümler

                                                                      Fırtınanın Efendisi Volibear

Riot Games

                                                                        Kuzey Fırtınası Volibear

Riot Games

                                                                            Rünbekçisi Volibear

Riot Games

                                                                                  Komiser Volibear

Riot Games

                                                                             Şimşek Yumruk Volibear

Riot Games

                                                                      Bin Yaralı Volibear (YENİ!)

Riot Games

Riot Games daha önce de söylediği üzere, Volibear’a daha önceden sahipseniz ya da Volibear’ın yenilendiği yamada Volibear şampiyonunu satın alırsanız Bin Yaralı Volibear kostümünü ücretsiz olarak edineceksiniz.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir