League of Legends

Yükselme Ligi 2017 Kış Mevsimi 1. Hafta

Yükselme Ligi 2017 Kış Mevsimi 1. hafta oynanan altı karşılaşmayla başladı.

Takımların birbirleriyle iki kez karşılaşarak tek maçlı seriler üzerinden oynadıkları maçlarda her galibiyet bir puana denk geliyor. Geçen sezon ligden düşen Team Turquality, Yükselme Ligi’ne 2-0 ile başlayarak zirveye yerleşen takım oldu. Oynadığı iki karşılaşmada da yenilgi alan Oyun Hizmetleri ise ilk hafta itibariyle ligin son sırasında yer aldı.

**Yükselme Ligi karşılaşmaları çevrimiçi olarak oynanmakta, yani her takım kendi oyun evlerinden Riot’un sunucusuna bağlanmakta; o yüzden karşılaşmalarda zaman zaman bağlantı vb. sorunlar yaşanabilmekte.

Karşılaşmaların kısa özetleri şu şekilde:

Oyun Hizmetleri e-Spor Kulübü 0-1 Atlas Espor Takımı

OHM ekibi takım üyelerini zamanında oyun ekranına getiremediği için ilk karşılaşma hükmen ATL galibiyetiyle sonuçlandı.

Team Vulture 0-1 Team Turquality

Toplam 51 dakika süren ve elli sekiz skorun çıktığı karşılaşmada, TT cephesi 100 bin altını gördü. Oyun genelinde TT ormancısı Sigma, üst koridor ve orta koridor ağırlıklı bir baskın politikasına yöneldi. Nitekim bunun meyvelerini alan TT, orta koridorda Katarina’nın yeteri kadar güçlenmesini sağladı. Takım savaşlarında Shen’in de ultisiyle dahil olması TT’yi öne geçirdi. Dakika 50’de Kadim Ejder bölgesinde takım savaşını başlatan TV, son derece dağınık bir görüntü çizdi. Rakibine oranla daha koordine olan TT, sadece bir üyesini kaybederek katliam yaptı ve oyunu kazandı.

Çilekler 1-0 P3P Esports

Oyunun erken ve orta bölümlerinde CLK ormancısı LeChase’nin skor getiren baskınları oyunun kartopuna dönmesine neden oldu. LeChase bütün koridorlar üzerinde baskı oluştururken, P3P ormancısı Crystal haritada varlık dahi gösteremedi. Koridorlarda üstünlüğü ele geçiren CLK ekibi, bunu objektiflere de yansıtarak 48. dakikada oyunu bitirdi.

Team Turquality 1-0 Oyun Hizmetleri e-Spor Kulübü

Oyunun henüz ilk dakikasında alt koridor çalısında iki takım da birbirine pusu kurmaya çalıştı. Yaşanan beşe beşlik takım savaşında, TT orta koridoru Shoshin oynadığı Ekko’yla ilk kanı almayı başardı. Shoshin bu skoru almasının ardından uzun vadede kartopu etkisi yarattı. Hem sahip olduğu ışınlan seçimiyle hem de Ekko’nun mobilitesiyle özellikle alt koridoru darlayan Shoshin, takımının oyunu rakip ormana yıkmasını sağladı. Oyun genelinde rakibinin oyunu kontrol etmesine izin vermeyen TT, 36. dakikada oyunu kazanan taraf oldu.

Çilekler 0-1 Team Vulture

Diğer karşılaşmalara oranla nispeten az skorun çıktığı karşılaşmada, oyunun kontrolü sürekli değişti. CLK tarafı oyunu Corki’nin hasarı üzerinden kurgulamaya çalışırken, TV ekibi takım savaşlarında rakibini oyalayıp  Fiora’nın ayrık ittirmesine odaklandı. Dakika 39’da Fiora tek başına üst koridordan gelen süper minyonların yardımıyla rakip Nexus kulelerine dayanırken, geri kalan TV üyeleri rakibini ormanda oyalamaya çalıştı. Bu durum üzerine kendi Nexus’u önünde kaotik bir savaşa giren CLK, katliam yiyerek oyunu kaybetti.

P3P Esports 1-0 Atlas Espor Takımı

Karşılaşma boyunca mikro oyunda rakibiyle eşit giden P3P, makro oyunda ise rakibini adeta ezdi geçti. Henüz dakika 26’da oyun skoru eşitken, P3P ekibinin aldığı yedi kule bulunuyordu. Dakika 28’de rakibinin bütün inhibitörlerini düşüren P3P, 31. dakikada karşılaşmadan galip ayrıldı.

İlk hafta maçları sonrasında ise Yükselme Ligi’nde puan durumu şu şekilde oluştu:

Kaynak: lolespor

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.