League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi 2017 Kış Mevsimi 4. Hafta

Yükselme Ligi Kış Mevsimi dördüncü hafta maçları, oynanan P3P-ATL, OHM-TT, P3P-TV, CLK-OHM ve TT-ATL karşılaşmalarıyla sona erdi. Ligin sonunda olan ve hiç galibiyeti bulunmayan OHM bu hafta aldığı iki bozgunla birlikte lige veda ederken, çıktıkları iki maçtan da galibiyetle ayrılan P3P ligde zirveye çıkan takım oldu.

Karşılaşmaların kısa özetleri şu şekilde:

P3P eSpor 1-0 Atlas eSpor Takımı

Seçim yasaklama ekranında, P3P’in yeni nişancısı DoubleG Kalista, yeni üst koridor oyuncusu Hioss ise Shen tercihinde bulundu. Orta koridorda ATL Orianna, ormanda ise Rengar seçimiyle takım savaşlarında Orianna ultilerini Rengar üzerinden etkili kullandı. Oyunun ilk kanı Crossman’in LongB’yi düşürmesiyle ATL ekibinde kaldı. On üçüncü dakikada üst koridora başarılı rotasyon yapan P3P skorda geri olmasına rağmen ilk kule kanını alarak altın farkını azaltmayı başardı. Takım savaşlarını Kalista üzerine kurgulayan P3P, nişancılarının aldığı skorlarla etkili hale gelmesini sağladı. Yirmi altıncı dakikada başlayan takım savaşında DoubleG’nin Crossman’i erken düşürmesiyle P3P kayıp vermeden üç skor alarak Baron güçlendirmesinin de sahibi oldu. Baron güçlendirmesiyle kuleleri sistematik olarak düşüren P3P başlattığı takım savaşında DoubleG’nin üçte üç almasıyla otuz birinci dakikada Nexus’u yıkan taraf oldu.

Oyun Hizmetleri eSpor Klübü 0-1 Team Turquality

Seçim ekranında OHM son zamanlarda nişancı rolünde fazla görmediğimiz Kog’maw’ı tercih ederken, TT nişancı rolünde metanın güçlü nişancılarından Varus seçimini yaptı. Üst koridorda Shen seçimini yapan OHM’ye, TT Nautilius seçimiyle yanıt verdi. Oyunun ilk kanı altıncı dakikada Lee Sin’in üst koridorda Nautilius skorunu almasıyla OHM’de kaldı. Onuncu dakikada alt koridora yaptıkları dört kişilik rotasyonla ilk kuleyi alan taraf TT oldu ve altında avantaj elde etti. Makro oyunu iyi oynayan TT,  OHM’nin yaptığı rotasyonlara anında cevap vererek oyun hakimiyetini elinde tutmayı başardı.  Oyunun henüz on sekizinci dakikasında alt ve orta koridorda dış kulesi kalmayan OHM altında ve harita hakimiyetinde oldukça geri düştü. Yirmi dördüncü dakikada OHM’nin hiç bir engellemesiyle karşılaşmadan Baron’u alan TT, alt koridor inhibitörüyle birlikte üç skor çıkarmayı da başardı. Yirmi yedinci dakikada orta koridor inhibitörünü kuşatan TT, başlayan takım savaşında kayıp vermeden üç skor aldı ve inhibitörü yıktı. Oyun hakimiyetini maçın başından beri elinde tutan TT yirmi sekizinci dakikada Nexus’u yıkarak oyundan galip ayrıldı.

P3P eSpor 1-0 Team Vulture

Metanın güçlü orta koridor şampiyonlarından LeBlanc’ı P3P tercih etti. Günün ilk karşılaşmasında Shen ile etkili bir performans gösteren Hioss ikinci maçta da Shen’i tercih etti. Son gelen düzenlemeyle oldukça nerflenen Corki’yi orta koridorda TV seçti. Oyunun ilk kanı üst koridora düzenlediği başarılı baskınla Crystal’da kaldı. Oyunun ilk kulesini DoubleG dokuzuncu dakikada yıkarak koridorda büyük bir avantaj elde etti. Makro oyunu günün ilk karşılaşmasında olduğu gibi bu maçta da oldukça başarılı oynayan P3P aldıkları skor ve kulelerle henüz on ikinci dakikada altın farkını üç bine kadar çıkardı. Otuz üçüncü dakikada Corki ve Lulu’yu Baron arkasında yakalayan P3P çıkardığı iki skorla birlikte Baron güçlendirmesini de alarak kuşatmalarda avantaj sağladı. Otuz altıncı dakikada Kadim Ejderha için başlayan savaşta ilk düşen Elise olurken, savaşın devamında dört skor çıkaran P3P Ejder’den vazgeçerek otuz yedinci dakikada Nexus’u yıkan taraf oldu.

Çilekler 1-0 Oyun Hizmetleri eSpor Klübü

Seçim ekranında yasaklanmayan LeBlanc’ı umuut tercih ederken, metanın en güçlü ormancılarından Graves’i OHM ormancısı Neos aldı. Orta koridorda Quin ve üst koridorda Warwick gibi ilginç tercihleri OHM yaptı. Oyunun ilk kanı kırk ikinci saniyede rakip ormana baskın düzenleyen OHM, Miss Fortune’yi yakaladı ve düşürdü. Skor orta koridorda Quin seçimi yapan Shaker’da kaldı. Takım kompozisyonu ve seçilen şampiyonlar açısından OHM’den üstün olan CLK, harita ve objektif hakimiyetini rakibine kaptırmadı. On dokuzuncu dakikada başlayan takım savaşında üç skor alan CLK devamında orta koridor inhibitörünü de açmayı başardı. Yirmi dördüncü dakikada harita genelinde başlayan dağınık takaslarda üçe bir avantajlı çıkan CLK, Nexus kulelerini düşürdü. Yirmi altıncı dakikada Nexus’u kuşatan CLK ekibine karşılık vermeyen OHM maçı kaybetti.

Team Turquality 0-1 Atlas eSpor Takımı

Rengar, Jayce ve Orianna seçimleriyle etkili ve ani hasar çıkaran bir takım kompozisyonu oluşturan ATL’ye karşı, TT Shen- Tahm Kench gibi iki koruyucu tank seçimi yaptı. Oyunun ilk kanı üst koridora attığı başarılı baskınla Tynx’te kaldı. Erken oyunda kule üzerinde baskı kuran ve düşürmeyi başaran taraf TT oldu ve altında avantaj sağladı. Yirminci dakikada Baron etrafındaki görüşe hakim olan ve iki Dağ Ejderi güçlendirmesini sahip olan TT Baron’a başladı fakat Rengar’ın Baron’u çalmasını engelleyemedi. Baron güçlendirmesiyle iki kule düşürmeyi başaran ATL altın farkını üç bine kadar indirdi. Yirmi altıncı dakikada Alev Ejderi’ne başlayan TT’ye yanıtı yine Rengar verdi ve Ejderi TT’nin elinden aldı. Otuz sekizinci dakikada Baron için başlayan takım savaşında harika oyunuyla dörtte dört alan Crossman sayesinde katliam alan ATL, Baron’la birlikte orta koridordan inhibitörü de açmayı başardı. Kırk sekizinci dakikada orta koridorda başlayan takım savaşında katliam alan ATL, kırk dokuzuncu dakikada Nexus’u düşürerek maçtan galip ayrılan taraf oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir