League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’nde heyecan oynanan altı karşılaşmayla başladı!

Yükselme Ligi 2017 Yaz Mevsimi, oynanan altı karşılaşmayla başladı. HWA GAMING ve OYUNHIZMETLERI E-SPOR KULÜBÜ haftayı ikişer galibiyetle geçerek liderlik koltuğunu paylaştılar. Birer galibiyeti bulunan Victorious Ace ve Beşiktaş onları takip ederken Galatasaray Esports ile Royal Bandits e-sports haftayı galibiyet alamadan kapattı.

OHM, sezon öncesi yapılan güç sıralamalarında herkesin gözü kapalı olarak alt sıralara yerleştirdiği bir takımdı. Güç sıralaması yapanlar haksız da sayılmazdı burada. Diğer ekipler Avrupa’dan ve Şampiyonluk Ligi’nden tecrübeli isimlerle kadrolarını donatırken OHM sırtını tamamen gençlere yasladı. Alt koridordaki 15 yaşındaki Luger ve 17 yaşındaki Only35’in harika uyumları takımı bir kaç adım öne çıkarıyor. Genç ikili henüz ilk karşılaşmada karşılarında Dumbledoge gibi bir tecrübe buldular. Rahatlıkla söyleyebiliriz ki OHM alt koridoru bu zor sınavı oldukça kolay atlattı. Bir de bu alt koridora harika oyunlarıyla eşlik eden Phurion ve Blacklund olunca OHM’nin gözünü yukarılara diktiğini tahmin etmek güç değil. Ligin nispeten güçsüz ekibi RBE karşısında alınan galibiyetle de altı puanlık harika bir başlangıç yaptı OHM. Takım objektif kontrolünü daha üst bir düzeye taşıyıp, üst koridoru Aligan’dan biraz daha verim alabilirse bu yıl YL’de çok daha büyük işler başarabilirler.

Uzun yıllardır Türk Espor dünyasını takip edenler için HWA GAMING’i buralarda görmek acı bir durum. Geçtiğimiz mevsime #İlkŞampiyon ünvanıyla başlayıp, sezon sonu küme düşmeleri herkes için büyük bir şok olmuştu. Ancak şu ilk haftadaki rüzgarlarını koruyabilirlerse takımın ait olduğu yere tekrar yükselmesini görmemiz mümkün olacak. RBE karşısında aldığı galibiyetle lige iyi başlayan HWA, asıl sınavını VA karşısında verdi. Erken oyunda oldukça geri düşüp, maçın kontrolünü bir ara tamamen kaybetmesine karşın; rakibinin hatalarını iyi değerlendiren HWA altı puanla lige keyifli başladı.

Birer galibiyetli Victorious Ace ve Beşiktaş arasından VA’nın bir adım öne çıktığını söylemek yanlış olmaz. GS karşısında aldıkları galibiyet oldukça tatmin ediciydi. HWA’ya karşı da uzun süre karşılaşmayı önde götürdüler ancak Atom’un soru işaretleri yaratan ayrık ittirme ve takım savaşı kararları VA’yı ikinci galibiyetinden etti. İletişim ve karar problemlerini çözdüklerinde VA, ligin en iddialı ekiplerinden biri haline gelecektir şüphesiz. BJK tarafı ise ufak bir hayal kırıklığıyla başladı haftaya. Çantada keklik görülen OHM’ye boyun eğince taraftar ilk maçta homurdanmaya başladı. LongB, GS karşısında Aurelion Sol ile tatmin edici bir performans koydu ortaya. Ancak stabil olmayan ileride performansı takımın canını sıkabilir.

Ligin son iki sırasını galibiyetsiz Royal Bandist e-sports ile Galatasaray Esports paylaşıyor. Aslında GS’nin burada olması pek sürpriz değil. Kadro açıklandıktan sonra isimler heyecan yaratmamış, beklentiler büyük tutulmamıştı. KissNKite (eski nickiyle “Killers”) ve Kazze ikilisini bir araya getirerek bir ayağını çukura direkt kendi sokan GS; orta koridor ve ormandaki yabancılarından da büyük bir verim alamayınca ilk haftadan dibi gördü. Şaşırtıcı bir biçimde üst koridordaki Crimson harika bir hafta geçirdi ve takımı adına iyi giden yegane unsur oldu. RBE tarafı ise kurduğu kadroya oranla kötü bir hafta geçirdi. React’ten istenilen verimin alınamaması, alt koridorun rakiplere oranla bir kaç adım geride kalması RBE’nin başlıca sorunları oldu. Üst koridordaki Kaze ve ormandaki Obvious’un hem tecrübeleri hem de gösterdikleri performanslar RBE için ufak da olsa umut ışığı oldu.

Yükselme Ligi’nde ikinci hafta 29 Haziran Perşembe günü oynanacak karşılaşmalar ile devam edecek. İlk gün alınan sonuçlara göre puan tablosu ise şöyle şekillendi:

1 Comment

  • Ahmet 23 Haziran 2017

    Beşiktaş tam bir hayal kırıklığı. En favori takım nasıl olur da bu şekilde oynar. OyunHizmetleri efsane oynadı. Oyun ŞL’ye yakışırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir