League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi Kış Mevsimi’nde ilk finalist Team Turquality oldu

2017 Yükselme Ligi Kış Mevsimi yarı finalinde rakibi Çilekler’i yenmeyi başaran Team Turquality, yarın oynanacak final serisinde mücadele etmeye hak kazandı.

Yarı final serisinin ilk maçında hasar potansiyeli yüksek bir takım kuran rakibine karşı aradan çıkarmaya yönelik bir kompozisyon tercih ederek Kha’zix ve Talon gibi seçimler yapan Team Turquality, yetenek gücü eksiği olmasına rağmen doğru bir oyunla yarım saatte galibiyete ulaşmayı başardı. İlk maçta olduğu gibi serinin ikinci mücadelesinde de Talon ve Caitlyn’i alan TT, yine çok üstün bir oyunla 15 bin altın farkı yakalayarak durumu 2-0’a getirmeyi başardı. Erken safhada Nidalee ve Talon gibi kartopu etkisine müsait iki şampiyonuyla skorlar alan TT, bunu haritaya çok güzel yansıttı ve hızlı bir şekilde rakibinin fişini çekmeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında Smoke ve umuut’un etkili oyunlarına cevap vermekte zorlanan Team Turquality, Shoshin’in ilk iki mücadeleyi domine ettiği Talon yasaklanınca Katarina tercihine yöneldi ancak bu şampiyonla istediği etkiyi Vadi’ye yansıtmakta güçlük çekince dördüncü maça gitmek durumunda kaldı. Üç Alev Ejderi almayı başardığı ve takım olarak etkili bir oyun ortaya koyduğu son maçta da rakibine üstünlük sağlayan TT, finale adını yazdıran ilk ekip oldu.

P3P ve Team Vulture arasındaki mücadelenin galibiyle yarın final serisinde karşılaşacak olan TT, rakibine karşı daha avantajlı bir durumda gözüküyor. Bugün oynadıkları Çilekler serisindeki performansıyla izleyenleri tatmin eden ekip, aldığı ceza sonrası LongB ile yollarını ayıran ve istikrarlı gidişi sekteye uğrayan P3P’ten ve Team Vulture’dan bir adım önde bulunuyor. Özellikle orta koridor ve orman pozisyonlarında oynayan oyuncuları çok formda olan TT, ligden düşen Galatasaray’ın yerini alma konusunda şu an için en büyük aday konumunda.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir