League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi üçüncüsü OHM oldu

Büyük bir mücadeleye sahne olan 2017 Yaz Mevsimi Yükselme Ligi’nde Victorious Ace’i 3-1 ile geçen OHM üçüncü oldu. Takım, Şampiyonluk Ligi’ni yedinci olarak bitiren ekip ile yükselme maçı oynayacak.

Yükselme Ligi heyecanı bugün itibariyle sonlanıyor. Dün oynanan karşılaşmalar sonucunda HWA, VA’yı rahat bir şekilde geçmiş, BJK ise OHM’yi 3-1 ile yenerek finale yükselmişti. Yarı Final’de elenen takımlar bugün üçüncülük karşılaşmasına çıktı ve bize oldukça keyifli bir mücadele seyretti. Sezon aşamasının en sürpriz takımı ise kesinlikle OHM’ydi. Yapılan büyük transferlere inat genç ve yetenekli oyuncularla bir kadro kuran ekipte Backlund ve Phurion’ın yanında “bebek reyizler” olarak tanıdığımız Luger-Only35 de öne çıkıyordu. VA’nın YL finallerine kalması ise çok daha büyük bir sürprizti. Son haftaya GS’nin 6 puan arkasında giren VA, rakibi ile tie-breaker karşılaşması oynayarak bu bileti kazandı.

İki takımın mücadelesi ise çoğunlukla OHM’nin üstünlüğü ile geçti. Serinin ilk iki maçında OyunHizmetleri’nin hem bireysel hem de takım anlamında VA’dan çok daha iyi olduğunu gördük. Rakibinin koridor safhasındaki hatalarını iyi değerlendiren ekip, üçüncü maçta OHM’nin yaptığı hataları gerçekleştirdi ve VA seriyi 2-1’e getirdi. Son maç ise ilk 25 dakikada VA’nın hakimiyetinde geçmesine rağmen takım çok iyi bir şekilde dayandı ve geri gelerek rakibini yenmeyi başardı. OHM’de Only35 ve Luger’in, VA’da ise Nightwanta’nın öne çıktığını belirtelim.

Şampiyonluk Ligi’nde mevsim finalleri tamamlandıktan sonra OyunHizmetleri ligin altıncısı ile karşılaşacak ve 2018 Kış Mevsimi’nde oynama hakkı elde etmeye çalışacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir