League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’de üçüncü hafta karşılaşmaları tamamladı

Yükselme Ligi’nde her şey sil baştan. OyunHizmetleri ve Çilekler’in aldığı sürpriz galibiyetler sonrasında puan tablosu iyice kızıştı. Bitime iki hafta kalmışken hala her takımın bir üst tura çıkabilmek için şansı bulunuyor.

TOPLU SONUÇLAR

  • OyunHizmetleri 1-0 Macro Maniacs
  • MacroManiacs 0-1 OyunHizmetleri
  • Beşiktaş 0-1 Çilekler
  • Çilekler 0-1 Beşiktaş
  • P3P Esports 1-0 Team Cappadocia
  • Team Cappadocia 0-1 P3P Esports

PUAN DURUMU

Beşiktaş hala lider. Fakat artık “durdurulmaz” olduklarına dair inanç o kadar da kuvvetli değil. Belki bir OyunHizmetleri ya da Macro Maniacs’ın onları durdurabileceği düşünülüyordu. Fakat Çilekler mağlubiyeti kesinlikle beklenmedikti. İkinci karşılaşmada Çilekler karşısında rahat, kendilerinden beklenilen bir galibiyet aldılar. Ancak ilk oyunda, bu sezon hiç görmediğimiz kadar pasif bir Beşiktaş gördük. Takım çok geriye düştü ve rakibine hiç karşılık veremedi. Çilekler yenilgisi zafere giden yolda ufak bir sendeleme mi yoksa daha büyük sorunların habercisi mi? Bu sorunun cevabı direkt olarak takımın geleceğine yön verecek.

OyunHizmetleri sonunda kendini buldu. Takım kağıt üzerinde ligin güçlü ekiplerinden biriydi. Fakat ilk iki haftada Vadi’de işler hiç de iyi gitmedi. Onlar için Macro Maniacs karşılaşmaları tamam mı devam mı anlamı taşıyordu. İki haftadır yokları oynayan Rawbin IV ve gereken sorumluluğu en nihayetinde sırtlanan P1noy ile birlikte OHM ihtiyacı olan galibiyetlere sonunda ulaştı. Macro Maniacs, OHM için ikincilik yolundaki en büyük rakip konumundaydı. Bu galibiyetle beraber OHM yarınlara daha rahat bakıyor. Kalan iki haftadaki rakiplerinin P3P Esports ve Team Cappadocia olduğu düşünüldüğünde OHM’yi ikinci sıranın en büyük adayı olarak nitelendirmek yanlış olmaz.

Macro Maniacs‘ta işler yolunda gitmiyor. Takımın aksayan yönleri zaten iki haftadır gözümüze batıyordu. McM’nin Korelileri Cube ve Neo’dan beklenen verim bir türlü gelmedi. Verim bir kenara, oyuncular bazı durumlar takımı geri dahi düşürdü. McM  geçen hafta aldığı bir mağlubiyetle zaten sendelemişti. Bu hafta kaybedilen iki oyunla da işler iyice sarpa sardı. Takım zirve yarışına ortak olabilecekken bir anda ikincilikteki yeri sallantıya girdi. Geçen haftalarda çok da can sıkmayan yumuşak dokular, bu hafta iki bozgun olarak takıma geri döndü. Peki McM bu hafta içinde ne yapacak? Yine yumuşak dokuların kendi kendine düzelmesini mi bekleyecek, yoksa kadro değişimi ihtimalini raftan mı indirecek?

Çilekler haftanın büyük sürpriziydi. İlk iki haftada Vadi’ye yansıtılan performans pek de iç açıcı değildi. Ne var ki Beşiktaş karşısında aldıkları galibiyet onları bir anda ikincilik yarışının içine soktu. Üstelik bu galibiyeti bir tesadüf olarak da nitelendirmek doğru olmaz. Çilekler, Beşiktaş karşısında baştan sona üstün oynadı. Takım erken oyunda öne geçti  ve küçük avantajları daha büyüklerine çevirmeyi bildi. Bu oyunu sürdürmeye devam edebilirse, hazır mevsimi de yaklaşıyorken, Çilekleri tekrar iddialı  bir ekip imajın görebiliriz.

Team Cappadocia bu hafta büyük bir fırsat tepki. Ligin zirvesi puan kayıpları yaşarken alacakları iki galibiyet onları ikinci sıraya taşıyacaktı. Fakat yapılan küçük hatalar CAP’ın planlarını suya düşürdü.  Tecrübesizlikleri ve heyecanları takımı üçüncü haftada da baltalamaya devam etti. İkinci karşılaşmada baskın bir performans gösterilse de ilk oyundaki hatalar özgüven kırıcı düzeydeydi. Ekip önemli bir avantajı elinin tersiyle itti. Bugün alacağı bir galibiyetle ilk dört yarışında harika bir ivme kazanacaktı. Ligin en zayıf halkası karşısında alınan sürpriz yenilgiye bir de Çilekler’in Beşiktaş galibiyeti eklenince CAP ilk dört yarışında işini zorlaştırdı diyebiliriz.

P3P Esports havlu atmanın eşiğine geldi. Bugünü de 0-2 kapatsaydı ilk dört şansını tamamen kaybediyordu. Alınan galibiyet onlar için bir hayat öpücü oldu. İlk karşılaşmada Gaaloul ve Kayhan’ın ekstra oyunları, iki haftadır beklenen galibiyeti nihayetinde P3P’e getirdi. P3P’in sıkıntılar hala devam ediyor; ligin diğer ekiplerine diş geçirmekte hala sıkıntı yaşıyorlar. Yine de alınan bu galibiyet ekibe biraz daha zaman kazandırdı. Son haftalar takım için oldukça zorlu geçecek. İlk dörde girme şansları hala var. Kalan iki hafta onların bir geri dönüş hikayesi yazma çabasına sahne olacak.

Yükselme Ligi’ne iki haftalık bir ara veriyoruz. Dördüncü hafta karşılaşmaları 27 Şubat Pazartesi günü oynanacak. 6 Mart tarihinde oynanacak son haftanın ardından da grup aşaması tamamlanacak. İlk dört sırayı alan ekipler YL Finalleri’ne yükselecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir