League of Legends League of Legends Haberleri

Yükselme Ligi’nde ilk hafta karşılaşmaları tamamlandı

Yenilenen formatıyla ve düzenlenen kurallarıyla Yükselme Ligi’nde 2018 Kış Mevsimi bugün başladı. Artık Riot ofisinde oynanan ve geçen yılların aksine canlı olarak izleyebildiğimiz mücadelenin ilk haftasında alınan sonuçlar ve puan tablosu şu şekilde:

  • Team Cappadocia 0-1 Çilekler
  • Çilekler 0-1 Team Cappadocia
  • OyunHizmetleri 0-1 Beşiktaş
  • Beşiktaş 1-0 OyunHizmetleri
  • Macro Maniacs 1-0 P3P Esports
  • P3P Esports 0-1 Macro Maniacs

En Sağlam Performans: Beşiktaş

Beşiktaş’ta keyifler yerinde. Takım kağıt üzerinde oldukça güçlü bir görünüme zaten sahipti. Sadece bu potansiyel gücün Vadi’ye yansıtılıp yansıtılamayacağı merak konusuydu. Oyun Hizmetleri karşısında alınan iki galibiyetle bu merak yerini özgüvene bıraktı. Beşiktaş karşılaşmaları o kadar rahat geçti ki taraftarları şimdiden Şampiyonluk Ligi hayalleri kurmaya başladı. Geniş şampiyon havuzuyla ve hasar yükünü sırtlanan performansıyla Naehyun, henüz ligin açılışında YL’ye damgasını vurdu. Geçtiğimiz mevsim YouthCREW ile bireysel anlamda iyi bir sezon geçiren Koreli oyuncu, bu formunu devam ettireceğinin sinyallerini verdi. Alt koridorda yakalanan Luger- Tolerant uyumu da gelecek günlerin daha da parlak olacağının müjdecisiydi.

Beklentilerin Altında: OyunHizmetleri

OHM geçtiğimiz mevsim ufak çapta bir destan yazarak, oldukça genç bir kadroyla Yükselme Ligi’nde başarıya ulaşmıştı. Şampiyonluk Ligi haklarını Royal Bandits’e devreden ekip 2018 için tekrar YL’nin yolunu tuttu. Üstelik bu defa oldukça tanınmış ve tecrübeli isimleri kadrosuna kattı. Rawbin IV, P1noy ve Cognac transferleriyle bu sezonun favorilerinden biri olarak gösteriliyordu. Fakat Beşiktaş karşısında sezona korkunç bir başlangıç yaptı. Özellikle Rawbin IV birçok hatalı karara imza attı ve takımı bir adım geriye düşürdü. Dağınık bir görünüm çizen, farklı kombinasyonlar deneyip bunları çalıştırmakta başarısız olan OHM böylelikle ilk haftayı buruk kapattı. Genel görüş onların üst sıralarda yer alacağı yönündeyken, Beşiktaş karşısında gösterdikleri korkunç performans sebebiyle puan tablosuna çok aşağılardan giriş yaptılar.

Sessiz Fırtına: Macro Maniacs

McM sezon öncesinde performansı en merak edilen takımlardan biriydi. Üç yerli veteranın önderliği ve iki Koreli oyuncunun katkısıyla YL sahnesine merhaba diyen Macro Maniacs, lige P3P Esports galibiyetleriyle başladı. Zaten hali hazırda Açık Elemeler’de çok iyi bir performans sergilemiş, YL biletini böylelikle kapmışlardı. Bu iyi performansı, yeni yabancılarıyla da sürdürebildikleri ortada. P3P karşısında karşılaşmalara tutuk başlasalar da oyun sonlarına doğru kalitelerini ortaya koydular ve zaferlere ulaşmayı bildiler. Ligde bir Beşiktaş dominasyonu izleyeceğiz, bundan kaçış yok. Fakat McM, bu dominant performansı kırmak için iyi bir potansiyele sahip. Yerli oyuncuların performansı ilk hafta itibariyle yeterli düzeydeydi. Yabancılardan alınan verimi arttırabilirlerse onları Şampiyonluk Ligi yarışında önemli bir aktör olarak değerlendirmek yanlış olmayacaktır.

Geride Kalanlar

Şampiyonluk Ligi’ne şok bir şekilde veda eden P3P Esports, YL’ye çok tecrübesiz bir kadroyla katıldı. Bu tecrübesiz kadro da ilk haftadan cezalandırıldı. Ekip erken oyunda tutunabildi fakat devamını getirmeyi pek beceremedi ve haftayı galibiyetsiz kapattı. Tunuslu orta koridor Gaaloul’u izlemek oldukça keyifli olsa da mevcut kadrodan gelecek haftalarda büyük işler beklenmiyor.

Çilekler ve Team Cappadocia birbirlerine karşı aldıkları birer galibiyetle haftayı noktaladı. İki takımın da kadroları genç ve/veya tanınmayan oyunculardan oluşuyor. CLK tarafındaki Aligan ve CAP ekibindeki Kairos Plz dışındaki isimler profesyonel arenayla çok da içli dışlı oyuncular değil. Durum böyleyken bu ekiplerin harikalar yaratacağını düşünmek yanlış olur. Bir kadro değişikliği olmadıkça bu iki ekip “geride kalanların en iyisi” olmak için mücadele edecek ve YL Finalleri’ne katılmayı başarı olarak kabul edecektir.

Yükselme Ligi’nde ikinci hafta karşılaşmaları 6 Şubat tarihinde oynanacak. YL’ye dair tüm detaylar ve bütün değerlendirmeler karşılaşmalar sona erdikten hemen sonra 5Mid’de konuşulmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir