5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Mayıs 2023 mix

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Mayıs 2023

5mid.com ekibi olarak 2022 yılının sonunda yaptığımız anket serisi ile Yılın Espor Oyuncusu‘nu ve Yılın Espor Takımı‘nı sizlerin oylarıyla belirlemiştik. 2023 yılı ile birlikte oyuncuların ve takımların güncel performansını göz önünde bulundurarak 5mid Ayın Espor Oyuncusu ve Ayın Espor Takımı’nı yine sizlerin oylarıyla belirlemeye karar verdik.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçiliyor?

5mid çatısı altında bir araya gelen ekibin ortak özelliklerinden biri espora olan bağlılık ve tutku. Bu yüzden ekibin çoğu üyesi birçok espor dalını yakından takip ediyor. Ekibimizle yaptığımız oylamada o ay en iyi performans gösteren oyuncular ve takımlar arasından önce çıkan 4 ismi belirliyoruz. Bu isimleri belirlerken birçok faktörü ele alıyor, ayrıca oy çoğunluğundansa oy birliğini yakalamaya gayret gösteriyoruz.

5mid Ayın Espor Oyuncusu Mayıs Ayında Nasıl Belirlendi?

Mayıs ayı takımlarımızın yurt içinde olduğu kadar yurt dışındaki mücadeleleri ile de ön plana çıktığı bir ay oldu.

  • Kaan “KTzn__91” Tüzün: Türk Telekom eSüperLig’in birinci sezonunda finalde mutlu sona ulaşıp şampiyon olan oyuncu, normal sezondaki yükselen grafiğini bu şekilde perçinlemiş oldu.
  • Aleyna “Vania” Keskin: BBL Queens’in smoker oyuncusu Vania, takımıyla beraber Game Changers: EMEA’da inanılmaz bir turnuva geçirdi ve takımıyla beraber turnuvayı ikinci olarak tamamladı. Bir smoker oyuncusu olmasına rağmen neredeyse takımında her maç en üst skoru alan Vania, gösterdiği performansla isminden hem yerel esporda hem Dünya esporduna bahsettirdi.
  • Konuralp “qw1” Şahin: FUT Esports’un düelist oyuncusu qw1; BBL-FUT derbisinde Qutionerx’i yenerek kimin daha iyi bir entry oyuncusu olduğuna karar vermemizin sağlamasının yanı sıra VCT:EMEA Lig aşamaı ve Play-off’da gösterdiği performansla iyi istatistikler ortaya koayarak oyunundan ve isminden söz ettirdi.
  • Emir “Alfajer” Beder: FNATIC’de yer alan temsilcimiz bu sezon EMEA şampiyonu olamasada takımıyla beraber EMEA ikincisi olmayı başardı. Alfajer VCT:EMEA liginin çoğu istatistik kategorisinde üst sıraları zorlarken maçlarda da ekstalarıyla adından bahsettirdi. 

5mid Ayın Espor Takımı Mayıs Ayında Nasıl Belirlendi?

Mayıs ayı sadece oyuncuların değil takımların da öne çıktığı bir ay oldu. Fakat dört takım elde ettikleri başarılarla ve gösterdikleri performanslarla öne çıktı.

  • Digital Athletics: Yeniledikleri PUBG kadrolarıyla katıldıkları ilk turnuva olan ZOTCA CUP MENA’da şampiyon oldular. 19 Mayıs turnuvasında ikinci oldular. EMEA’nın en iyi takımlarının yarıştığı, “The Rotation” turnuvasında finallere çıktılar. VALORANT takımları ise VCL TR:Birlik Ligi Split 2’de Play-off’lara kalmayı başardı.
  • Fire Flux Esports: Yeni duyurdukları ML:BB kadrosuyla Türkiye şampiyonu oldular. VCL: Birlik Ligi Split 2’de grup aşamasını tek mağlubiyet ile lider olarak tamamlayarak play-off’lara adlarını yazdırdılar.
  • FUT Esports: VCT:EMEA performanslari ile play-off’a kalmayı başaran temsilcimiz play-off’lardaki harika performansıyla Masters Tokyo’ya EMEA 3.sü olarak gitmeye hak kazandı.
  • BBL Queens: BBL Queens finallerde geçen yılın Dünya şampiyonu G2 Gozen’a kaybetselerde lig aşamasında onları yenmeyi başardılar. Ayrıca Lig aşamasınıda sadece 1 mağlubiyet ile kapattılar.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Ödülleri Haziran ayında da devam edecek. Takipte kalın!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir