mix

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçildi – Nisan 2023

5mid.com ekibi olarak 2022 yılının sonunda yaptığımız anket serisi ile Yılın Espor Oyuncusu‘nu ve Yılın Espor Takımı‘nı sizlerin oylarıyla belirlemiştik. 2023 yılı ile birlikte oyuncuların ve takımların güncel performansını göz önünde bulundurarak 5mid Ayın Espor Oyuncusu ve Ayın Espor Takımı’nı yine sizlerin oylarıyla belirlemeye karar verdik.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Nasıl Seçiliyor?

5mid çatısı altında bir araya gelen ekibin ortak özelliklerinden biri espora olan bağlılık ve tutku. Bu yüzden ekibin çoğu üyesi birçok espor dalını yakından takip ediyor. Ekibimizle yaptığımız oylamada o ay en iyi performans gösteren oyuncular ve takımlar arasından önce çıkan 4 ismi belirliyoruz. Bu isimleri belirlerken birçok faktörü ele alıyor, ayrıca oy çoğunluğundansa oy birliğini yakalamaya gayret gösteriyoruz.

5mid Ayın Espor Oyuncusu Nisan Ayında Nasıl Belirlendi?

Nisan ayı takımlarımızın yurt içinde olduğu kadar yurt dışındaki mücadeleleri ile de ön plana çıktığı bir ay oldu. Lol EMEA Masters, VALORANT EMEA’da güzel sonuçlar elde eden temsilcilerimiz bizleri gururlandırdı. Ulusal rekabet esporun her alanında devam ederken listemize aday oyuncu ve takımlar haberimizde saklı.

  • Jeong “BAO” Hyeon-woo: Türkiye’nin uzun zaman sonra LoL’de yurtdışından getirdiği başarıda büyük rolü olan nişancı Mart ayından sonra Nisan’da da tekrardan listemizde yer aldı. 
  • Rıdvan Arda “wild” Özçelik: Regnum Carya Esports PUBG Mobile takımının yıldızı Wild. PMPL’in Lig Aşamasını ikinci sırada bitiren Regnum Carya’da bir isim var ki ligin en değerli oyuncusu ve Süper Hafta Sonlarının canavarı. 3 hafta süre Lig Aşamasında aldığı 145 öldürme skoru ile rakiplerini geride bırakan Wild, ayın en değerli oyuncusu listesinde kendisine bir slot ayırmış durumda.
  • Konuralp “qw1” Şahin: FUT Esports’un öncü oyuncusu olan qw1, Champions Tour 2023 : EMEA Lig’inde adından söz ettirmeye devam ediyor. Nisan ayı içerisinde oynadığı 4 karşılaşmada 2 galibiyet 2 mağlubiyet yaşayan FUT Esports’un aldığı galibiyetlerde qw1‘nin rolü oldukça fazla. Team Vitality ve KOI maçlarında rakibini oyundan bezdiren qw1 ayın oyuncusu anketimizde olmazsa olmazdı. 
  • Aleyna “Vania” Keskin: VCT: Game Changers EMEA 2023 elemelerinde ve ana etkinlikte sergilediği istikrarlı performans göz kamaştırıcı. BBL Queens şu an EMEA Grup Aşaması’nda 3 maçta 3 galibiyet alarak G2 Gozen’ın arkasında ikinci sırada ve bu başarıda Vania’nın payının yüksek olduğunu söylemek yanlış olmaz.

5mid Ayın Espor Takımı Nisan Ayında Nasıl Belirlendi?

Nisan ayı sadece oyuncuların değil takımların da öne çıktığı bir ay oldu. Fakat dört takım elde ettikleri başarılarla ve gösterdikleri performanslarla öne çıktı.

  • Digital Athletics: Digital Athletics, VCL:Birlik Ligi’nde üst sıralara oynamaya devam ediyor. Ayrıca PMPL Bahar Sezonu’nda da Final oynayan takımlardan birisi olmayı başardılar.
  • DenizBank İstanbul Wildcats: Kış mevsimi 2023’ü şampiyon olarak tamamlayan ekip EMEA Masters’da da gösterdiği başarılı performans ile şampiyonluğa ulaştı.
  • FUT Esports: VALORANT Champions Tour EMEA yoluna dolu dizgin giden FUT Esports aynı zamanda PMPL Türkiye Bahar Sezonu şampiyonu oldu ve listemizde yer aldı.
  • S2G Esports: VCL:Birlik Ligi’nde dördüncü haftaya kadar namağlup serisini sürdüren S2G esports, son anda aldığı mağlubiyete rağmen ligde üst sıralara oynamaya devam ediyor. Ayrıca PUBG Mobile alanında PMPL Bahar Sezonu Lig Aşaması birincisi oldular ve Büyük Finalde oynamaya hak kazandılar.

5mid Ayın Espor Oyuncusu & Takımı Ödülleri Mayıs ayında da devam edecek. Takipte kalın!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir