5mid.com Yılın Enleri Yarışması En İyi Espor Takımı: BBL Esports mix

5mid.com Yılın Enleri Yarışması En İyi Espor Takımı: BBL Esports

5mid.com Yılın Enleri yarışmasında “Yılın En İyi Espor Takımını” hep birlikte seçtiğimiz anketimizde şampiyon belli oldu. 16 aday ile başlayan yarışmada finalde ipi göğüsleyen isim BBL Esports oldu.

5mid.com ekibi olarak geçtiğimiz hafta 2022’nin en iyisi olabilmeye aday 16 oyuncu ve takımı 4 farklı gruplarda sıraladık. 27 Aralık gecesi oylamaya sunduğumuz 4 gruptaki takımlar, sizlerin oyları ile mücadeleye başladı.

Yılın Espor Takımı Adayları Kimlerdi

League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, VALORANT, PUBG, PUBG Mobile, FIFA, NBA 2, Rocket League, Street Fighter, Wild Rift gibi pek çok farklı oyundan 2022’ye damga vuran 16 farklı takım ekibimiz tarafından belirlendi ve büyük mücadele 4 grupta başladı.

FUT Esports Digital Athletics Regnum Carya Esports Fire Flux Esports BBL Esports Fenerbahçe Espor Eternal Fire Sangal
İstanbul Wildcats Dark Passage Galatasaray Espor Galakticos Papara SuperMassive IF Parla Espor Beşiktaş Espor Nasr Esports

 

Yılın Enleri Yarışması Yılın Espor Takımı: BBL Esports

BBL Esports, en fazla oyun kullanıldığı B grubunda Şampiyonluk Ligi’nde beklentilerin aksine finale çıkma başarısı gösteren Fenerbahçe Espor, ülkemizi CS:GO Global Offensive’de başarıyla temsil eden Eternal Fire ve Sangal ile eşleşti. Rakibi EF ile birlikte oynaların büyük çoğunluğunu paylaşan BBL Esports son 8’e adını yazdırmayı başardı.

BBL, B grubunu lider olarak tamamladı.
BBL, B grubunu lider olarak tamamladı.

BBL ile son 8’e kalan diğer takımlar bu şekilde belirlendi.

BBL
BBL Esports, ilk turda da mücadele ettiği EF, Papara SuperMassive ve IF Parla Esports ile finale yükselme mücadelesi verdi.

Kullanılan 1847 oyun yarısından daha fazlasını alan ekip adını finale yazdırırken Eternal Fire yine peşindeydi.

BBL finalde, VALORANT Türkiye Birlik Ligi 2022 Şampiyonu olan FUT Esports, PUBGM Avrupa Şampiyonluğu buluna
BBL Esports finalde, VALORANT Türkiye Birlik Ligi 2022 Şampiyonu olan FUT Esports, PUBGM Avrupa Şampiyonluğu bulunan Fire Flux Esports ve CS:GO’da bizleri Major turnuvalarda temsil eden Eternal Fire ile yarıştı.

Finalde ilk turdan beri sürekli yarış içinde olduğu Eternal Fire’ı 3. kez geride bırakan BBL Esports, geçmişte VALORANT ve PUBG’de pek çok ulusal ve uluslararası başarıya imza atıp bizleri bu sene VCT EMEA Challengers’da temsil edecek. BBL bu başarıları ile 4000’i geçik sayıda oyun kullanıldı final anketimizde büyük çoğunluğun tercihi oldu ve böylelikle, 2022 5mid.com Yılın Enleri Yarışması Yılın En İyi Espor Takımı seçildi.

5mid.com Yılın Enleri Yarışması En İyi Esporcu: XANTARES

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir