5mid.com Yılın Enleri Yarışmasında Final Zamanı mix

5mid.com Yılın Enleri Yarışmasında Final Zamanı

5mid.com Yılın Enleri yarışmasında “Yılın En İyi Esporcusunu” hep birlikte seçtiğimiz anketimizde final zamanı geldi çattı. 16 aday ile başlayan uzun yolun sonuna 4 isim kaldı. Bu akşam 22.00’de XANTARES, Closer, Cned ve Kaori büyük anketimizde en iyi olmak için yarışacak.

5mid.com ekibi olarak geçtiğimiz hafta 2022’nin en iyisi olabilmeye aday 16 oyuncu ve takımı 4 farklı gruplarda sıraladık. 26 Aralık gecesi oylamaya sunduğumuz 4 gruptaki isimler, sizlerin oyları ile mücadeleleri başladı.

A Grubu ilk tur sonuçları
A Grubu’nda en fazla oyu alan geçtiğimiz sezon LEC’i şampiyon tamamlayan Broken Blade olurken takipçisi efsane nişancı Holyphoenix olmuştu.
B Grubu ilk tur sonuçları
B grubunu açık ara önde tamamlayan Kaori olurken, 2. sırada mücadeleyi VALORANT oyuncusu Ness kazandı.
En fazla oyun kullanıldığı C grubunda League of Legends ve Counter Strike: Global Offensive çekişmesi gerçekleşti. %39.2 ile Closer birinci olarak üst tura çıkarken XANTARES onu %29,7 ile takip etti.
En fazla oyun kullanıldığı C grubunda League of Legends ve Counter Strike: Global Offensive çekişmesi gerçekleşti. %39.2 ile Closer birinci olarak üst tura çıkarken XANTARES onu %29.7 ile takip etti.
D grubunu VALORANT'ta bizi yurtdışında temsil eden Cned açık fark yaratırken ikinci sıradaki isim genç oyuncu Fleshy oldu.
D grubunu VALORANT’ta bizi yurtdışında temsil eden Cned açık fark yaratırken ikinci sıradaki isim genç oyuncu Fleshy oldu.

 

Kıyasıya mücadele ile geçilen ilk turun ardından çeyrek finallere kalan 8 esporcu bu şekilde oluştu.
Kıyasıya mücadele ile geçilen ilk turun ardından çeyrek finallere kalan 8 esporcu bu şekilde oluştu.

Yarı Final A Grubu: Holyphoenix – BrokenBlade – Closer – XANTARES  /  Yarı Final B Grubu: Kaori – Ness – Cned – Fleshy şeklindeydi.

A Grubunda en yakın takipçisine büyük fark atan bu sene ESL Türkiye Ligi’nde 2 defa şampiyon olan XANTARES %59.2 oy ile finale hak kazandı. Grubun ikincilik mücadelesinde Closer ve BrokenBlade arasındaki yarışı Closer kazandı.

B Grubunda VALORANT oyuncusu Cned’in büyük hakimiyeti altında tamamlandı. %54 oyla liderliği olan oyuncuyu, %18 oyla nişancı Kaori takip etti.

Bu sonuçların ardından 5mid.com Yılın Enleri “En İyi Esporcu” anketinde finale kalan isimler XANTARES, Closer, Cned ve Kaori olarak belirlendi.

Büyük Final bu akşam 22.00’de Twitter hesabımızda..

 

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir