Alper Biçen eFIBA Sezon 1'in Türkiye Elçisi Seçildi! mix NBA 2K

Alper Biçen eFIBA Sezon 1’in Türkiye Elçisi Seçildi!

Alper Biçen eFIBA’nın Yayın Hakları Sahibi Oldu

Dünya çapında etkisi oldukça büyük ve halen büyümeye devam eden NBA 2K23 oyunu profesyonel liglerini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak Türk yayıncılardan Alper Biçen eFIBA Sezon 1’in Türkiye elçisi seçildiğini açıklandı. eFIBA’nın, Biçen’in Türkiye temsilcisi olduğunu resmi twitter hesabından duyurması üzerine sevilen yayıncı Alper Biçen tweeti alıntılayarak yaptığı açıklamada “ eFIBA’nın Türkiye elçisi olarak seçildim. Ülkelerin karşı karşıya geleceği NBA 2K23 karşılaşmalarının bütün bölgelerinin yayın hakları bana ait, bütün maçları yarından itibaren benim kanalımda ve benim sunumumla izleyebileceksiniz” dedi. Alper Biçen’in resmi twitter adresinden yaptığı açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz.

 

NBA 2K23 Kaç Bölgeden Oluşuyor ?

Ülkemizde çok fazla oynanan, oldukça büyük rekabete sahne olan ve sevilen basketbol yayıncısı Alper Biçen’in resmi olarak Türkiye temsilcisi olduğu NBA 2K23, 6 bölgeden oluşuyor. eFIBA tarafından oluşturulan bölgeler ise şu şekilde ;

  • eFIBA Kuzey Amerika
  • eFIBA Güney Amerika
  • eFIBA Avrupa
  • eFIBA Afrika
  • eFIBA Orta Doğu
  • eFIBA Güneydoğu Asya

BigBossLayf çatısı altında Twitch’de yayınlarına devam eden, çektiği basketbol videoları ile insanların kalplerine taht kuran Alper Biçen tüm bölgeleri yayınlama ve sunma yetkisi olacak.

Alper Biçen Kimdir ?

24 Ekim 1996 tarihinde Burdur, Merkez’de doğdum. Küçüklüğümde büyük bir futbol hayranıydım, ortaokul 1. sınıfa kadar futbol kulüplerinin alt yapısında futbol oynadım. Futbol hocamı kaybettikten sonra bir daha yeşil sahalara çıkmadım, abim Arda Biçen sayesinde bir turnike atarak başlayan basketbol hayatım geleceğimde çok büyük rol oynayacaktı.

Yayıncılık hayatımın değişmeye başladığı an 2017 yılında Logitech’le Multiplayer’in işbirliğinde “Yayın Açık” yarışmasını kazandığım andı. Videoyla başvurduğumuz yarışmada halk yarışmasının birincisi oldum, finale kalan 4 yayıncı 4 farklı kategoride yarışma yapacaktı, jürilerden en fazla oy alarak o yarışmada yılın yayıncısı ödülünü aldım. Yarışmayı kazandıktan sonra bir saniye bile durmadım. Gerçek hayattan basketbol videoları, ünlülerle röportaj, Türkçe altyazı eklediğim NBA ve oyun videoları gibi içerikler üretmeye devam ettim.

NBA 2K18’de kendi kurduğum eSpor takımı Turkish Kings ile birlikte unutulmayacak işlere imza attık. Dünya birincileri karşımızda dayanamayıp oyundan çıktı, birçok dünya/Avrupa takımını yendik ve bunlar YouTube kanalımda milyonlar izlendi. Bir süre sonra eSpor kariyerimi durdurup sadece YouTube kanalıma, yayınlarıma ve içerik üretmeye odaklanmak istedim.

Kaynak: https://alperbicen.com/

Bir diğer haberimiz olan Esporda Galatasaray ve Fenerbahçe derbileri haberine buradan ulaşabilirsiniz .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir