Bir Karakter İki Farklı Yüz mix Oyun

Bir Karakter İki Farklı Yüz

Bir karakter, 2 farklı yüz

aslında yazının temeli tam olarak böyle. Herkesin bildiği gibi, bayıla bayıla oynadığımız oyunların filmleri, dizileri hatta kitapları çıkıyor. Veya durum tam zıt şekilde oluyor. Hali hazırda bir dizi veya film karakteri olan kahramanların oyunları çıkıyor. Çıkıyor da benziyor mu? İşte bu sorunun cevabını hep beraber inceleyeceğiz. Kahveleriniz de hazırsa, haydi başlayalım!

 

1) Marvel Thor | God of War Thor

   

Yıllardan beri Marvel serilerinin film ve dizilerini izleyen milyonlar için, Thor gibi sevilen bir karakteri God of War serisinde görmek hepimizi heyecanlandırdı diye düşünüyorum. İzlediğimiz karakteri, hele seviyorsak, oynadığımız oyunlarda görmenin tadı inanılmaz derecede zevkli olabiliyor. Şimdi gelelim yorum kısmına. Bir Marvel hayranı olarak, GOW serisinde bulunan Thor, Marvel’a göre çok daha korkunç. Karakteri görünce insan cidden irkiliyor. Chris Hemsworth’un Thor’u inanılmaz karizmatik, evrenin en güçlü karakterlerinden biri olsa da, özellikle son filmlerle birlikte, mitolojide bulunan halinden uzaklaştı diyebiliriz. Kısaca özetlemek gerekirse, izlerken Marvel Thor’u, ama konu gerçekçilik ise seçimimiz GOW Thor’u. 

 

2) Marvel Odin | God of War Odin

Aynı ailenin farklı bir üyesi, yüce babamız “Odin”. Yukarıda bahsettiğimiz Thor örneği ile çok da farklı yorumlar yapamıyoruz. Marvel evreninde bulunan Odin, görülen evrende ve hatta çizgi romanlarda muazzam güçlü, akıl sır ermeyecek derecede bilge, görmüş ve geçirmiş bir karakter. Gençliğinde bir miktar agresifmiş fakat yaşlandıkça sakinleşmiş. E evlat sahibi de olunca artık son derece “baba” figüründe olgun bir adam. Oyunda bulunan Odin ise biraz daha “psikopat” ve güç manyağı diyebiliriz. Son derece kurnaz olan bu adam, çıkarları doğrultusunda oğluna bile neler yaptı hepimiz gördük. Burada seçimimiz Marvel Odin’i oluyor.

 

3) The Witcher | Geralt 

Efsane oyun serisi “The Witcher”ın ilk dizi haberleri çıktığında herkes deyim yerindeyse çıldırmıştı. Karakteri kim oynayacak, dizi neleri anlatacak, “NELER İZLEYECEĞİZ!” gibi birçok yorum yapılmıştı. Hem oyunu oynayan, hem diziyi izleyen biri olarak bu konuda bir seçim yapamıyoruz. Henry Cavill’in hayat verdiği Geralt, bizce hem oyunda hem dizide inanılmaz karizmatik ve havalı bir karakter. Oyuncu seçimi de tam anlamıyla nokta atışı olmuş diyebiliriz. Bu sefer seçimimiz ikisi birden oldu. 

 

4) Uncharted | Nathan Drake 

Spider Man’i canlandıran, Tom Holland’ın başrol olduğu Uncharted filmi 2022 yılında vizyona girmişti. Bolca aksiyon sahnesi içeren filmde, oyunada birkaç gönderme olmuş, özellikle gemi sahnesi ve karakterlerin giyim kuşamı bir hayli benzerdi. Fakat film, aksiyon filmi de olsa, fizik kurallarını hiçe saymış diyebiliriz. Oyunu da göz önünde bulunduracak olursak, Uncharted oyununda bulunan Nathan Drake, bizce, filmde bulunan halinden birkaç gömlek daha üstte, daha iyiydi diyebiliriz.

Peki sizin seçimleriniz nasıl oldu? 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir