mix

Bit Fry Game Studios, toplam 3.5 milyon dolar yatırım aldı

Geçtiğimiz Çarşamba, video oyunu geliştiricisi Bit Fry Game Studios, 1Up Ventures ve BITKRAFT Esports Ventures’tan toplam 3,5 milyon dolarlık ek bir yatırım aldığını açıkladı.

Bit Fry Game Studios Kasım 2013’te kuruldu. Aralık 2019’da Apple, platformun ilk unvanı Ultimate Rivals: The Rink, NHL, NBA, MLB, WNBA, NFL ve ABD kadın milli futbol takımından oyuncuların birbirlerine karşı oynadıkları arcade oyun türünü piyasaya sürdüler. Oyun için aynı zamanda liglerle de lisans anlaşmaları yapıldı. Bu nedenle Ulusal Hokey Ligi Oyuncular Birliği, Ulusal Basketbol Birliği , Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği, Ulusal Futbol Ligi Oyuncular Derneği, Major League Beyzbol Oyuncuları Birliği gibi kuruluşların takımlarının adları ve logoları da bulunuyor. Serinin bir sonraki oyunu Ultimate Rivals: The Court olacak. Oyunun senenin sonlarına doğru çıkması bekleniyor.

Bit Fry Oyun Stüdyoları CEO’su Ben Freidlin yatırım hakkında şunları söyledi: “Franchise’ımızı rekabetçi oyun alanına genişletmeye devam edeceğiz. BITKRAFT ve 1Up Ventures’tan daha iyi sermaye ve stratejik ortaklar düşünemiyorum. BITKRAFT, dünyanın önde gelen espor odaklı fonudur. Ed, Xbox’ın ortak yaratıcısı ve tam bir oyun dehasıdır. Onların yatırımları, stüdyomuzun bu rekabetçi alanda lider stratejik sermaye sahiplerini nasıl çekmeye devam edeceğini gösteriyor.”

Bit Fry ayrıca iki yeni yönetici işe aldığını duyurdu. Espor sunucusu Nick Caras, şirketin yeni rekabetçi oyun stratejisi Başkan Yardımcısı olarak; Amerikan Atletizm Federasyonu sunucusu Hali Oughton ise topluluk başkan yardımcılığına seçildi.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir