mix

BLAST Premier Spring Groups 2023’te Sona Doğru

BLAST Premier Spring Groups 2023’te çekişmeli maçlar devam ediyor. Kazanan 6 takımın BLAST Premier Spring Final’da yer alacağı turnuvada 3 bilet sahibini buldu. Vitality, FaZe ve G2 gruplarındaki maçları kazanarak finallerde boy gösterme şansı elde ettiler. Kalan 3 bilet için elemeler hala devam ediyor.

A Grubu

Dünya 1 numarası Heroic, tecrübeli oyuncu dev1ce’ın dönmesi ile birlikte eski günlerini arayan Astralis, aktif en iyi ikinci oyuncu ZywOo’lu  Vitality ve Ağustos 2022’de Dünya 217.’liği ile başlayan bir peri masalı Evil Geniuses’un olduğu harika grupta seyir zevki yüksek karşılaşmalar oynandı.

BLAST Premier Spring Groups 2023 A grubu

Açılış karşılaşmalarında Evil Geniuses harika bir sürprize imza atarak Dünya 1 numarasını yendi. Vitality ise Astralis’i 2-0 ile rahat geçti. Kazananlar finalinde Vitality yükselişteki rakibine şans tanımadı ve grup finali için rakibini beklemeye başladı. Kaybedenler aşamasında Dünya 1 numarası Astralis’i saf dışına itti ve bu sonuçla Astralis grupta galibiyet alamadan sonuncu oldu. Kaybedenler finalinde ise tekrar Evil Geniuses-Heroic karşılaşması vardı fakat bu sefer Heroic kazanmasını bildi. Grup final maçı kıran kırana geçti. 2-1 biten karşılaşmada yüzü gülen taraf Vitality oldu. ZywOo 1.34 rating ile harika bir performans gösterdi.

B Grubu

PGL Major Antwerp şampiyonu FaZe, Dünya 4 numarası Liquid, uzun zamandır başarıya aç OG ve inişli çıkışlı perofmans sergileyen Kuzey Amerika takımı Complexity’nin bulunduğu b grubunda FaZe dominasyonu vardı.

Açılış karşılaşmalarında FaZe ve OG rakiplerini 2-0 ile geçip bir üst turda eşleştiler. Kaybedenler aşamasında Liquid sürprize izin vermedi ve grubun sonuncu takımı Complexity oldu. Kazananlar finalinde ise Twistzz üstün performansı ile FaZe ekibini grup finaline yükseltti. Kaybedenler finalinde ise çok çekişmeli ve bir okadar seyir zevki  yüksek bir karşılaşma oldu. OG karar haritası Overpass’i kazanarak grup finaline yükseldi. Kazananlar finalinde rakibine boyun eğen OG için grup finalinde de hiçbir farklılık olmadı ve FaZe adını BLAST Premier Spring Final’ine yazdırdı.

C Grubu

Son BLAST Premier World Final şampiyonu G2, Dünyanın en iyi oyuncusu s1mple ve takımı Natus Vincere, Alman organizasyonu BIG ve eski performansını arayan NIP’in oluşturduğu grupta NiKo rüzgar gibi esti ve G2 mutlu sona ulaştı.

Açılış karşılaşmalarında NAVI ve G2 herkesin beklediği gibi rakiplerini yenerek üst tura yükseldi. Kaybedenler aşamasında ise BIG rakibine boyun eğdi ve grubun sonuncu takımı oldu. Kazananlar finalinde ise 1.59 rating puanı ile NiKo takımı G2 ile grup finaline adını yazdırdı. Açılış maçında karşı karşıya gelen NAVI ve NIP arasında kaybedenler finalinde tekrar eşleşti. Sonuç NIP için yine hüsran oldu ve grup finalinin ismi kondu. Grup finalinde ise yine NiKo’nun üstün performansı vardı. 1.79 rating ile oynayan tecrübeli oyuncu NAVI karşısında takımını finale taşıdı.  G2 bu sonuçla birlikte finallere katılmaya hak kazanan 3. takım oldu.

Kalan 9 takım için serüven devam ediyor

Heroic, Evil Geniuses, Astralis, Complexity, Liquid, OG, BIG, Natus Vincere ve Ninjas In Pyjamas için heyecan hala devam ediyor.

DAHA FAZLA CS:GO HABERİ İÇİN TIKLAYIN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir