Brazy Party 2023'te Şampiyon Belli Oldu! mix

Brazy Party 2023’te Şampiyon Belli Oldu!

16 takımın kıyasıya mücadele ettiği Brazy Party 2023’ün şampiyonu dün gece belli oldu. Astralis’i 2-1 yenen Cloud9 turnuvayı şampiyon tamamladı.

Son Major’a katılma hakkı elde edemeyen 2 takım finalde karşı karşıya geldi. Yarı finalde OG’yi 2-1 geçen Cloud9 ile 9INE’nı 2-0 geçen Astralis finalde kozlarını paylaştı. Bo3 formatında oynanan finali 2-1 kazanmayı başaran Cloud9, Major üzüntüsünden sonra kendine teselli buldu. Ekip bu şampiyonlukla 133 bin dolar para ödülünü cebine koyarken Astralis 70 bin dolar ile yetindi. Temsilcimiz Eternal Fire turnuvayı 9-12. sıralamada tamamladı ve para ödülünün dışında kaldı.

Brazy Party Finali Cloud9 – Astralis

Finalde Astralis Overpass seçerken, Cloud9 Vertigo seçiminde bulundu. Serinin final haritası Inferno olarak belirlendi.

  1. Harita Overpass: Astralis kendi seçtiği haritaya iyi başlayan taraf oldu. 5-0 öne geçen ekip haritanın ilk yarısını domine etti. İlk yarı 10-5 Danimarkalı ekip üstünlüğü ile geçilirken ikinci yarıda da durum değişmedi. İkinci yarıda rakibine round dahi vermeyen Astralis final serisinde 1-0 öne geçti.
  2. Harita Vertigo: Cloud9 genç kadrosuyla Vertigo’da iyi başladı. Ekip 4-1 öne geçse de Astralis tecrübesini haritaya yansıttı ve durum 5-4’e geldi. Sonrasında kendi seçimi olan haritada toparlanan C9 ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. İkinci yarıda da baskın oyununu sürdüren ekip haritayı 16-7 kazanarak seriyi final haritasına uzattı.
  3. Harita Inferno: Seri finale yakışır bir harita rekabetiyle taçlandı. İlk yarıya iyi başlayan C9, olurken Astralis yarı sonunda aldığı arka arkaya roundlar ile ilk yarıyı 9-6 önde kapattı. İkinci yarıda daha baskın bir oyun ortaya koyan C9, haritayı 16-12 kazanarak turnuvayı şampiyon tamamladı.

MSI 2023 Heyecanı Devam Ediyor

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir