mix

Counter Logic Gaming MSG tarafından satın alındı

Kuzey Amerika League of Legends sahnesinin köklü takımlarından Counter Logic Gaming’in çoğunluk hissesi Madison Square Garden tarafından satın alındı.

HotshotGG tarafından kurulan CLG, 1. sezondan beri LoL sahnesinde mücadele ediyor ve NA LCS kış ve yaz mevsimi şampiyonlukları gibi başarılara da imza atarak esporseverlerin gönlüne taht kurdu ve bu sene NA LCS’in son haftasına 3. sırada girdi. Takımın yeni sahibi ise geçen seneki Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapan stada da adını veren ve aynı zamanda NBA’den New York Knicks’in, WNBA’den New York Liberty’nin ve NHL’den de New York Rangers’ın sahipliğini yapan, milyon dolarlık bir Amerikan şirket olan MSG oldu.

Satış anlaşmasından sonra CLG tarafından yapılan açıklamada HotshotGG’yi de içeren yönetim kadrosunun korunacağı ve CLG’nin temel çalışma düzeninin bozulmayacağı söylendi.

Bu haberin en önemli etkilerinden biri ise, gelecek sene franchise sistemine geçecek olan NA LCS’te spot almak için ödenecek 10 milyon dolarlık bedelle ulaşmakta zorluk çekecek gibi görünen CLG’nin artık böyle bir probleminin kalmamış olması. Ayrıca bir Overwatch takımı da bulunan CLG’nin MSG finansmanıyla Overwatch League’den bir spot aldığını görmek şaşırtıcı olmaz.

Mütercim Tercümanlık öğrencisi, Overwatch ve League of Legends takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir