eSüper Lig 15 Mart'ta Başlıyor! FIFA mix

eSüper Lig 15 Mart’ta Başlıyor!

TFF tarafından düzenlenen ve Kulüpler Birliği’nin katkılarıyla 15 Mart’ta başlayacak olan eSüper Lig futbolsever oyun tutkunlarında büyük bir heyecan yarattı.

FIFA eSüper Lig 15 Mart’ta başlıyor.  Süper Lig’deki 17 takımın katılımıyla gerçekleşecek eSüper Lig’in şampiyonu 200.000 TL ödül kazanacak.

eSüper Lig Nedir?

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından düzenlecenek ve Kulüpler Birliği’nin katkılarıyla önümüzdeki günlerde başlayacak. eSüper Lig, Atakaş Hatayspor ve Gaziantep FK dışında Süper Lig’de mücadele eden 17 takımın katılımıyla 15 Mart’ta start alacak. Çevrim içi ve çevrim dışı olmak üzere iki farklı aşamada düzenlenecek olan eSüper Lig çevrim içi 24 maç günü olarak Süper Lig fikstürüne göre oynanacak. Ligde ilk 12’ye girme başarısı gösteren takımlar çevrim dışı müsabakalarda mücadele etme şansı yakalayacak.

Maçlar Nasıl Oynanacak?

Her takımın en az 1 koç ve 2 eFutbolcu ile temsil edileceği eSüper Lig’de normal sezon maçları çevrim içi oynanacak. 1 vs 1 ve 95 Gen modu olarak turnuva devam edecek. Playoff müsabakaları itibariyle Ultimate Mode üzerinden oynanacak ligde oyuncu yaş sınırı ise 16 olacak.

Türkiye’de ilk kez resmi olarak düzenlenecek olan eSüper Lig’in şampiyonu Mayıs ayında oynanacak büyük finalle belli olacak. Şampiyon 200.000 TL’lik ödül kazanacak.

Dünyanın en popüler video futbol oyunu olan, 1998 yılından bu yana her yıl EA Sports tarafından üretilen ve milyonlarca satılan FIFA serisinin en son versiyonu FIFA 23 üzerinden oynanacak olan lig 20 resmi ligden biri olacak.

Tüm maçlar TFF’nin TFF Youtube ve TFF1923 Twitch kanallarından canlı yayınlanacak. Finale kalma başarısı gösteren finalistler FIFA Global Series’de Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanacak.

Maçların Tüm Ayrıntılarını ve Turnuva Detayları İlerleyen Günlerde 5mid.com’da Bulabilirsiniz

Kaynak: TFF

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir