Horizon: Zero Dawn, yarın bilgisayarlara çıkışını gerçekleştiriyor mix

Horizon: Zero Dawn, yarın bilgisayarlara çıkışını gerçekleştiriyor

PlayStation 4’e çıktığı dönem adından oldukça fazla söz ettirmiş olan açık dünya aksiyon oyunu Horizon: Zero Dawn, yarın bilgisayarlara çıkış yapıyor.

Bilgisayarların oyun yelpazesi genişlemeye devam ediyor. Çıktığı dönemlerde konsollara özel olarak gelen oyunlar bir bir Steam’in veya Epic Games Store’un arşivlerine ekleniyor. Quantic Dream oyunları ve Persona 4’den sonra bilgisayarlara gelen son oyun, Guerilla Games’in başarılı yapımı Horizon: Zero Dawn oldu.

2017 tarihinde PlayStation 4’e çıkışını gerçekleştiren yapım, görselliği ve hikayesi ile birlikte türdaşlarından bir adım öne çıkmayı başarmıştı. Far Cry tarzı bir açık dünya-aksiyon oyunu olan yapımın ikinci oyunu, PlayStation 5’in çıkış oyunlarından birisi olacak.

Rock Paper Shotgun’da yayımlanan bir makaleye göre Horizon: Zero Dawn’un bilgisayar protu, PS4 versiyonundan daha iyi performans sağlıyor. PC versiyonunda sınırsız FPS, doğru monitöre sahip oyuncular için ultra wide mod desteği gibi seçenekler de sağlanacak. Ayrıca artık Aloy’a olan uzaklığımızı da ayarlayabileceğiz. Eskiden kameraya oldukça yakın olduğu için oyuncuya klostrofobik bir deneyim sunan yapım artık isteğe bağlı olarak daha uzak bir bakış açısıyla da oynanabilecek. Bahsi geçen konulara değinilen bir videoya da sahip olan makaleyi orijinal dilinde okumak için şu linki kullanabilirsiniz.

Horizon: Zero Dawn, Steam’e ön sipariş olarak açıldığında 77 Türk Lirası’ndan satışa sunulmuştu. Kısa bir sürenin ardından 275 Türk Lirası’na çekilen fiyat hakkında yetkililerden herhangi bir açıklama gelmemişti. Yapım, halen daha 275 Türk Lirası’ndan satılıyor.

 

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir