mix

IEM Katowice biletleri saniyesinde satıldı

En büyük e-Spor organizasyonlarından biri olan Intel Extreme Masters’ın Katowice’de düzenlenecek olan etkinliğin biletleri saniyeler içerisinde tükendi.

4-6 Mart tarihleri arasında Polonya’nın Katowice şehrinde düzenlenecek olan Intel Extreme Master’a e-Spor hayranları tarafından gösterilen ilgi bir hayli büyük. İlginin bu kadar büyük olmasının sebebi ise etkinliğin Katowice ayağında IEM dünya şampiyonlarının belirlenecek olması. Counter Strike: Global Offensive, League of Legends ve StarCraft 2 gibi e-Sporun önde gelen oyunları için düzenlenecek turnuvaların ardından verilecek toplam para ödülü 500,000 doları bulmuş durumda. Ödül havuzunun bu denli artmasındaki en önemli faktör olarak ise hızla büyüyen Counter Strike Global Offensive gösteriliyor.

Biletleri saniyeler içerisinde satın alan kişilerin beklentisi de bir hayli yüksek. Birçok kişi etkinliğe erkenden girerek Fnatic, Virtus.Pro, Ninjas in Pyjamas, Origen ve SK Telecom T1 gibi büyük takımları en iyi yerden izleyebilme fırsatı elde etmek istiyor. Biletlerin kişi başına en fazla 3 tane alma ile sınırlandırılmış olmasına rağmen saniyeler içerisinde tükenmesi ise artık pek de şaşırtıcı değil. Nitekim hızla tükenen biletlerin derhal karaborsa sitelerde satış fiyatının iki katına satıldığı haberleri de çıktı.

Üçüncü senesine giren Intel Extreme Masters her yıl sezon arasında farklı bölgelerden büyük takımları bir araya getirerek çekişmeleri maçlara ev sahipliği yapıyor. Böylece takımlar kendilerni uluslararası arenada test etme fırsatı elde etmenin dışında büyük para ödülleri için de kıyasıya bir rekabet içerisine giriyor.

e-Spor hayranlarına seyir zevki yüksek turnuvalar izletecek olan IEM Katowice 4-6 Mart tarihleri arasında ESL ortaklığı ile gerçekleştirilecek.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir