Karantinada izleyebileceğiniz, oyun temalı 6 film mix

Karantinada izleyebileceğiniz, oyun temalı 6 film

Hem kendimizin hem de etrafımızdakilerin sağlığı için evlerimizde kaldığımız bugünlerde izlemek için sizlere oyun temalı altı film önerisi hazırladık.

Dünya’yı etkisi altına alan virüsü hepimiz biliyoruz. Oyun fuarları iptal edildi, espor ligleri ertelendi ve zevk aldığımız birçok şey şimdilik kendini rafa kaldırdı. Biz de, sizin gibi oyun severlerin izlemekten zevk alabileceği, oyun temalı altı filmi sizler için sıraladık.

1.Pixels

İlk filmimiz, nostalji severler için bir öneri. Özellikle 80’li yılların atari oyunlarını seven oyuncular için.

Filmin konusu pek karmaış değil. Uzaylılar, Dünya’daki atari oyunlarını görüyor ve biraz yanlış bir yorum sonucunda bunların bir savaş ilanı olduğu kanısına varıyorlar. Böylece gördükleri piksel oyun karakterleri ile Dünya’ya savaş açıyorlar. Ne yaparsa yapsın işe yaramayan başkan ise 80’li yılların atari şampiyonu Jules Brenner’dan yardım istiyor. O ve diğer oyun delisi insanlar, atariden kaçan piksel karakterleri yenip Dünya’yı kurtarmaya çalışıyorlar.

Etrafa saldırarak vurduğu her şeyi pikselleştiren Space Invaders karakterleri, etraftaki yiyecek bir şeyler arayan dev bir Pac-Man ve Empire States binası üzerinden etrafa variller fırlatan bir Donkey Kong görmek isterseniz Pixels sizin için iyi bir seçenek.

2.Ready Player One

Steven Spielberg’ün yönettiği, Ernest Cline’in aynı isimli kitabından uyarlanan bir oyun-macera filmidir kendisi.

Film 2045 yılında geçiyor. Çarpık kentleşme, nüfus fazlalığı falan biliyorsunuz işte. Yaşanılan hayat pek istenilen seviyede değil yani. Bu yüzden herkes, Halliday isimli bir şahsın yarattığı OASİS isimli bir sanal gerçeklik oyununda istediği hayatı yaşıyor. Matrix gibi değil tabii ki. İstediğin zaman çıkabilirsin ki çıkman gerekir. Yemek yemen, tuvalete gitmen lazım sonuçta.

Halliday öldüğünde ise arkasında bir bulmaca bırakıyor. Oyunun içine sakladığı 3 anahtarı bulan kişi, OASİS’in tüm erişimine sahip olacak. Yani OASİS’in yeni sahibi olacak. Film genel olarak, ana karakter olan Wade Watts’ın bu anahtarları aramasını anlatıyor. Tabii filmin içinde zengin bir kötü adam, karakterimizin arkadaşları falan da var. Sonuçta bu bir gişe filmi.

3.Tron Efsanesi

İlki 1982 yılında çıkan filmin devamı. Tamamen bir neon görsel şovu.

Dünya’nın en büyük oyun firmalarından birisinin kurucusu olan Kevin Flynn 20 senedir kayıptır. Kevin’ın oğlu Sam Flynn, ele geçirdiği bir ipucunu takip ederek babasını Tron isimli bir dijital dünyada bulur. Tehlikenin kol gezdiği bu dünyada Kevin, Sam ve Kevin’in arkadaşı, bir ölüm kalım yolculuğuna çıkarlar.

4.Free to Play

Bu seferki filmimiz bir oyun firması olan Valve tarafından çekilmiş bir belgesel.

2014 yılında çekilmiş bu belgeselin konusu, 3 Dota 2 oyuncusu ve kendilerinin tecrübeleri.

Benedict “hyhy” Lim, Clinton “Fear” Loomis ve Danil “Dendi” Ishultin’in hikayelerinin anlatıldığı bu filme Youtube üzerinden ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

5.Wreck-It Ralph

Disney imzalı, 2012 yapımı bir animasyon filmidir kendileri.

Atari oyunlarındaki kötü karakterleri biliriz. Donkey Kong, Bowser, Ganon… Ralph de bu kötü karakterlerden birisi. Oyuncu, Felix isimli karakter ile bir şeyleri tamir ederken Ralph, önündeki binayı yıkmak ile görevli. Kendini bildi bileli bunu yapan Ralph artık bir şeyleri kırmaktan ve kötü adam olmaktan sıkılmış durumdadır. Bu yüzden iyi adam olabileceği başka oyunlar aramaya çalışır fakat Suger Rush isimli bir oyunda yaptığı bir hata, onu, izlemesi eğlenceli bir maceraya sürükler.

6.Jumanji

Hayır. 2019’da çıkan ve the Rock’ın oynadığı Jumaji değil. 1995 yılında çıkan ve efsane oyuncu Robin Williams’ın oynadığı Jumanji.

Filmde bir kız ve bir erkek kardeşin eski bir masa üstü oyununu oynamaya karar vermesi, olayları başlatıyor. Burada bahsettiğimiz masa üstü oyunu tabii ki eski moda sayılanlardan. Monopoly gibi düşünün.

Oyun başladığında esrarengiz olaylar baş gösteriyor. Jumanji’nin içinde 25 yıl boyunca kapalı kalmış Alan Parris(Robin Williams), çocuklara yol gösteriyor. Jumanji’den kurtulmanın tek yolu tabii ki de oyunu bitirmek.

 

Evlere tıkıldığımız günlerde yapabileceğimiz yegane şeyler oyun oynamak ve film izlemek. Burada ikisini birleştirebileceğiniz altı film önerisi var. İyi seyirler.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir