mix

KT Rolster, bir türlü son sıralardan kurtulamıyor

Kore’nin eski organizasyonlarından KT Rolster, LCK 2020 Bahar Mevsimi’nde oynadığı 5 maçı da kaybederek son sıraya yerleşti.

KT Rolster dediğimizde akla gelen isimler Score ve Smeb olacaktır. Tabii Türk izleyiciler için bir de Snowflower var ancak onun yeri bizim için ayrı, Koreli izleyenler için olduğu söylenemez. Geçtiğimiz sezon başlayan düşüşün sonu bir türlü gelmedi. Kağıt üstünde gayet iyi oyunculardan kurulu olan 2019 kadrosu bir türlü bekleneni veremedi. 2019 Bahar Mevsimi’ni 9. sırada tamamlayan ekip Yaz Mevsimi’nde 8. oldu. 2020 sezonunda kadro değişse de sonuç pek değişmemiş gibi duruyor. Oynanan 5 maçın tamamını kaybeden KT, son sırada yer alıyor.

Geçtiğimiz sezon asıl sorunun iletişim ve nişancı konusunda yaşandığı açıkça belli oluyordu. Score ve Bdd mükemmel bir uyum yakalayamamıştı. Nişancılar Gango ve Zenit ise bireysel yetenek olarak rakiplerinden bir tık aşağıda gözüküyorlardı. Tabii bütün suçu onlara yıkmak yanlış olur çünkü takımda kimse kendisi gibi oynayamadı ve kötü sonuçların ardı arkası kesilmedi. Bir ara PraY transfer edilse de durum değişmemişti.

Bu yıl kadronun tamamı farklı isimlerden oluşuyor. Sonuçta yine değişen bir şey yok. Ray, soHwan, Malrang, bonO, Kuro, Aiming ve Tusin, uyumu bir türlü yakalayamıyor gibi. Bu durum oyunculardan mı kaynaklanıyor yoksa KT Rolster laneti mi bunu bilemiyoruz.

PraY geçtiğimiz sezon organizasyon hakkında çok pozitif konuşmuştu. Yani bu sonuçların yönetimle veya ev içindeki ortamla ilgisi olduğunu sanmıyoruz. KT Rolster’ın bahtsızlığı da denebilir. Takım ilerleyen dönemlerde toparlarsa, o zaman kesinlikle kaleme alacağımız KT’nin yükselişi yazımızı gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir