mix

Minecraft’ta dev GTA 5 haritası

Oyun dünyası ile uzaktan ya da yakından alakası olan herhangi birinin de söyleyebileceği gibi Minecraft ve Grand Theft Auto V birbirlerinden oldukça farklı iki oyun. Öte yandan bir grup sıkı oyuncu bir projede bir araya gelerek Los Santos şehrini Minecraft dünyasında inşa etmeye hazırlanıyor.

Youtube kullanıcısı N11cK, bir grup arkadaşı ile Grand Theft Auto V haritasının 1’e 1 ölçekli versiyonunu oluşturmayı amaçlıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere bu oldukça büyük bir alan. Şu anda geriye inşa edilmesi gereken büyük bir alan kalmış olsa da, şehir merkezi inşa edilmiş durumda ve harika gözüküyor.

N11cK’in hazırladığı videoya baktığımızda Los Santos’un gökdelenlerinin büyük bir titizlikle inşa edildiğini görüyoruz. Sadece şekil itibariyle değil, gökdelenlerin mimari ve küçük detayları dahi eksiksiz bir şekilde yapılmış. Belirttiğimiz gibi şehrin geride kalan kısımları hala inşa aşamasında.

Görünen o ki N11cK şehri inşa etmeye Grand Theft Auto V’i oynamış herkesin kolaylıkla tanıyabileceği bir yer olan Michael De Santa’nın evinden başlamış. Mansiyonun bitmiş halinden oldukça etkilenen kullanıcı, kısa bir süre sonra yardım alması gerektiği anlamına gelse bile tüm haritanın inşa edilmesi gerektiğine kadar vermiş.

Minecraft kullanıcılarının yaratıcılıklarının sınırının olmadığı artık bilinen bir gerçek. Öte yandan Grand Theft Auto hayranları da yaratıcı içerik anlamında eksiklik çekmiyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Hotline Bling klibi buna oldukça güzel bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

1 Comment

  • emre0304 27 Ocak 2016

    güzel ama köyü buluyom ama değişik köy buluyom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir