mix

Montecristo Cloud9 ailesine katıldı

Overwatch League’in kuruluşundan beni sunuculuk görevi yapan Cristopher “Montecristo” Mykles artık Cloud9 bünyesinde çalışacak.

Geçtiğimiz günlerde Overwatch League sunuculuğunu bıraktığını açıklayan Montecristo uzun süre sessizdi. Deneyimli isim bugün yayımladığı bir video ile Cloud9’a katıldığını duyurdu. Montecristo, Cloud9 bünyesinde içerik üreticisi olarak çalışacak.

Yayımladığı yaklaşık bir dakikalık videoda Montecristo “Overwatch sunuculuğu yapmaya rekabetçi arena ilk kurulduğunda başlamıştı, ki bu da APEX dönemine kadar uzanıyor. Overwatch’da ilk C9 olduğunda ordaydım. Ve söylemeliyim ki bu da benim son C9’ım olacak.” dedi. Bilmeyenler için oyun içerisinde özellikle Overtime sırasında payload’u ya da ele geçirilecek bölgeyi anlık terk ederek oyunu kaybetmeye C9 deniyor. Oyunun ilk zamanlarında bu talihsizliği ilk ve bolca yapan takım Cloud9 olduğundan isim de onların üzerine kaldı.

Montecristo ismini Overwatch takip etmiyorsanız bile duymuş olma ihtimaliniz oldukça yüksek. Sevilen sunucu kariyerine Warcraft 3 ile başlamış hatta bir dönem Verge Gaming’de Warcraft 3 koçluğu da yapmıştı. Birçok espor takipçisinin muhtemelen tanıyacağı kısım ise League of Legends. Kendisi bir dönem League of Legends’da da sunuculuk yapmış hatta NA LCS’in başarılı takımlarından Counter Logic Gaming’in koçluğunu da bir süre üstlenmişti. Uzun süredir espor sahnesinde olan isim 2016 yılının sonlarından beri Overwatch anlatımı ve analizliğinde görev yapıyor.

Montecristo’yu daha önce bir organizasyonda içerik üreticisi olarak görmemiştik. Bakalım bu ilginç birliktelik önümdeki günlerde bize neler gösterecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir