mix VALORANT

NA VALORANT Game Changers Series 3’de Hile Skandalı!

Dün gece oynanan Amerika’nın VCT Game Changers Series 3 turnuvasındaki Noot Noot – Complexity GX3 maçında “Malibu” nickli oyuncunun üzerinden bir hile skandalı oluştu. Maçın ilk iki haritası normal bir şekilde oynanırken ikinci haritanın bitiminden sonra oyuna ve yayına bir ara verildi. Aranın ardından @valesports_na hesabından bir açıklama paylaşıldı, işte açıklama:

VALORANT Game Changers NA
VALORANT Game Changers NA

 

Malibu’nun hile şüphesi uyandıran birkaç klibinden birisi:

Bu açıklamayla beraber Noot Noot turnuvaya veda etmiş oldu. Fakat konu burada kapanmadı. Noot Noot aynı kadro ile Version1 ve Shopify Rebels’a maçlar kaybetmişti. Potansiyel hile ile oynayarak maç kaybetmeleri toplulukta bir meme’e dönüşürken Disguised’ın sahibi DisguisedToast bu takımın onları kaybedenler grubuna yollaması sebebiyle haklı bir tepki göstermeye başladı.

Game Changers Topluluğundan Açıklamalar:


Dramanın bir başka kolunda ise Noot Noot’a alınmayan ama kadronun eski oyuncusu olan Nora (yerine Malibu alınan oyuncu) beni takımdan attılar ve yerime sadece hileci ile doldurabildiler şeklinde bir açıklama yaptı.

Noot Noot’daki aktif oyunculardan birisine “Neden Nora’yı almadınız ki?” diye sorulduğunda Nora eski takım ile kalmak istedi dendi fakat Nora’nın cevabı çok daha farklıydı. Buda bir hileciyi almak için bilerek mi yapıldı sorusunu ortaya çıkardı. Çünkü takımdaki oyuncular yaptıkları açıklamalar da Malibu’yu çok tanımadıklarını ve hile olduğunu bilmediklerini söylüyorlardı.

Durum biraz karışıkken Malibu hakkında fazla bir bilgi bulunmuyor. Kendisi önce Twitter (X) hesabını gizliye alarak bir açıklama paylaştı ardından da Twitter (X) hesabını tamamen kapattı.  Malibu’nun Turnuva için Riot’a yolladığı ve maçlarda da facecam yerine kullanılan görselin ise bir kaç Twitter (X) kullanıcısı tarafından AI made yani yapay zeka ürünü olduğu ortaya çıkartıldı. Malibu’nun hesabından paylaştığı son tweet ise şu şekildeydi:

Bir kaç VLR.GG kullancısı Malibu’nun “spazddd” nickli eski bir oyuncu olduğunu söylüyorlar. İşin ilginç kısmı spazddd nickli oyuncunun da şüpheli kliplerinin bulunması: Spazddd nickli oyuncunun da “şüpheli” bir klibi, gizlideki spazddd Twitter(X) hesabının da tam bu olaylar üzerine kapandığını söylersek şaşırmazsınız herhalde?

Diğer haberlerimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir