Sony'nin State of Play etkinliği sona erdi mix

PlayStation State of Play etkinliği 6 Ağustos’da gerçekleşecek

PlayStation, 11 Haziran’da gerçekleştirdiği Future of Gaming etkinliğinin ardından 6 Ağustos tarihinde yeni bir State of Play etkinliği gerçekleştirilecek.

Konsol savaşlarını yeni jenerasyona taşıyan bir geçiş dönemi içerisindeyiz. Sözü geçilen savaşın en büyük iki tarafı olan Sony ve Microsoft, kazananı belirleyecek olan kişileri yani oyuncuları kendi yanına çekmek için var güçleriyle çalışıyorlar. Konsollar henüz çıkmamışken bunu yapabilmelerinin en kolay yolu ise ilgi çekici etkinlikler ile oyuncuların dikkatlerini üzerlerinde toplamak.

Yaz boyunca bu iki şirketten toplamda 2 dikkat çekici etkinlik gördük. İlk etkinlik Sony tarafından 11 Haziran’da gerçekleştirilmiş, yeni nesle çıkacak olan ilk oyunları tanıtırken PlayStation 5’i de bizlere ilk defa göstermişti. Etkinliğin ile ilgili inceleme yazımıza şuradan ulaşabilirsiniz.

Diğer etkinlik ise Microsoft tarafından 23 Temmuz tarihinde gerçekleştirildi. Onlar da, Xbox Series X’e gelecek olan oyunları tanıtmış ve PlayStation’a karşı en büyük kozları olan Game Pass sistemini bizlere hatırlatmıştı. Etkinlik ile ilgili yazımıza şuradan ulaşabilirsiniz.

Yeni State of Play etkinliğinin odaklandığı noktalar ise oyuncuların beklediği gibi büyük yapımlar olmayacak. Daha çok PlayStation VR ve Playstation için çıkacak olan bazı üçüncü parti oyunlar duyurulacak. PlayStation Studios’un etkinlikte yer almayacağını söyleyen yetkililerin açıklamalarından anlaşılacağı üzere bu sefer birinci parti stüdyoların oyunlarını göremeyeceğiz

State of Play etkinliği 6 Ağustos Perşembe günü saat 23.00’da başlayacak ve yaklaşık 50 dakika içerisinde sona erecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir