mix

SK Telecom T1, 15. yılını videoyla kutladı

Esporun en köklü organizasyonlarından SK Telecom T1, sektördeki 15. yılını sosyal medya hesaplarından yayınladığı bir videoyla kutladı.

Aslen Güney Koreli bir iletişim firması olan SKT dünya üzerinde espora en çok önem veren şirketlerden biri. Özellikle League of Legends oyununda dünyanın en başarılı organizasyonlarından biri olan SKT, sektörde 15 yılını devirdi. SK Telecom T1 sosyal medya üzerinden yayınladığı kutlama videosunda bazı eski oyuncularına yer verdi. Bu oyuncular arasında Wolf, Bang ve Easyhoon gibi isimler yer aldı.

https://www.facebook.com/T1LoL/videos/vb.1512166985684128/1739180936182312/?type=2&theater

Organizasyonun League of Legends, Apex Legends, PUBG, Hearthstone ve Fortnite dallarında varlığı devam ediyor. Ancak bu oyunlar arasında takımın en başarılı olduğu kulvar kesinlikle League of Legends. Tarihinde 3 kez Worlds şampiyonu olmayı başaran ekip yurt içi ve yurt dışında sayısız kupa kazandı. SKT aynı zamanda sektöre hem oyuncu hem de yönetici olarak birçok değer kattı.

Sektörün en köklü organizasyonlarından SK Telecom T1 geçtiğimiz günlerde Comcast Spectator ile bir ortaklık kurulduğunu duyurmuştu. Comcast Spectator, Kuzey Amerika merkezli bir şirket. Wells Fargo Center’ın sahibi olan firma, SKT ile yaptığı anlaşma sonrası Asya pazarına açıldı.

Dev çınarın özellikle son 10 yıldır neredeyse hep en tepede olması takdir edilmesi gereken bir başarı. Gerek profesyonellik gerek ise tecrübe yönünden sektörün en tepesinde yer alması espor adına çok büyük önem taşıyor. Birçok takımın rol modeli olan SKT’ye ileriki turnuvalarında bol şans diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir