Sony Türkiye'den Çekiliyor mu? Araştırma mix

Sony Türkiye’den Çekiliyor mu?

Japonya merkezli teknoloji firması Sony’nin Türkiye’den çekilme iddiası teknoloji ve oyun severlerin gündemine bomba gibi düştü. Sizler için konuyu araştırdık.

Her sene bu gibi iddialar özellikle Sony üzerinde ortaya atılsa da henüz gerçekleşen bir durum olmamıştı. Son dönemde tekrardan kuvvetlenen Sony Türkiye’den ayrılıp, ülke üzerindeki faaliyetlerini durduracağı konusuyla birlikte tekrardan kafalar karıştı.

Sony Türkiye’den Ayrılacak mı?

Pek çok farklı kaynaklardan derlediğimiz bilgilere göre;

Habertürk Muhabiri Cem Özenen’in haberinde, Sony Türkiye’den alınan bilgiler doğrultusunda, “Duyulan bilgilendirme haberi doğrudur ancak Türkiye’den %100 çıkacağı haberleri doğruyu yansıtmamaktadır. Markanın yalnızca televizyon ve ses sistemlerindeki faaliyetlerimiz optimize edilmiştir.

“HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEK”

Habertürk’e verilen sözlü bilgide, “Televizyon ve ses sistemleri dışında kalan hizmetlerin yanı sıra, satış sonrası ve müşteri hizmetleri konusunda da hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir” denildi.

Webtekno’da yine bu habere benzer olarak Sony, ülkemizde televizyon ve ses sistemlerinin satışına devam edecek, müşteri hizmetleri de aynı şekilde varlığını koruyacak. Fakat PlayStation’a ve PlayStation hizmetleri ile oyunlarına neler olacağı henüz bilinmiyor.

Konu ile ilgili olarak Orhun Kayaalp, Enis Kirazoğlu ve Ekin Kollama gibi birçok ünlü isim görüş belirtti.

PlayStation 5 Fiyatı ?

Sony - PlayStation 5
Sony – PlayStation 5

PS5 fiyatı ABD’de 500 Dolar, Avrupa’da ise 500 Euro’dan başlıyor. Türkiye’de PS 5 fiyatı ise hem kur farkı hem de eklenen vergiler dahilinde 10.000 TL’nin üzerinde seyrediyor. Konsollu ve oyunlu seçenekleri ile 10 bin ile 20 bin lira arasında PlatStation 5 sahibi olabilirsiniz. Sony CES 2023 (Consumer Electronics Show) için düzenlenen basın toplantısında PlayStation 5’in dünya çapında 30 milyondan fazla sattığını duyurmuştu.

 

Sony CES 2022’de 30 Milyondan Fazla PS5 Sattığını Açıkladı

Kar Temalı 5 Oyunu Sizler İçin Derledik Bölüm 2!

administrator
çok oynar bazen yazar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir