Super People 2 Kapanıyor mix

Super People Kapanıyor!

Çıktığı dönemde ülkemizdeki FPS yayıncılarınında sıkça oynadığı, yine ülkemizdeki profesyonel PUBG oyuncularının turnuvalarına sıkça katıldığı PUBG’nin rakibi olarak anılan Super People kapanacağını duyurdu.

Super People; ilk testlerinde sahip olduğu yetenek ve eşya üretme sistemleri ile bazı kesimler tarafından nefret edilmiş, bazı kesimler tarafındansa çok sevilmişti. Oyunun açık beta turnuvalarında ödül havuzları 10.000 dolarlara sıkça ulaşmıştı. Oyun kısmen çıktığında ise -kısmen diyiyoruz çünkü yapımcılara göre Super People asla açık betadan çıkmadı- turnuvalar azalmaya başladı. Bu oyuncu sayısının azalmasındaki ilk şeydi. Ardından kostümler için ayarladıkları kostüm sistemide tepki aldı. Kostüm sistemi bir çeşit kumara dayalıydı ve para çekmenizi gerektiyordu. Bu sistem, bir nevi PUBG Mobile’a benziyordu. Para yatırsanız bile kostümü kalıcı alacağınız garantilenmiyordu. 1 günlük – 3 günlük – 5 günlük – 7 günlük – 30 günlük ve sınırsız seçeneklerinden birini seçtiğiniz kutuya göre alıyordunuz. Oyuncular ilk tepkilerini burada verdi. Yapımcılar, sistemi değiştirmek yerine sistemi oyun içi paraylada çalışabilir hale getirdiler.

Asıl Hikaye: Super People 2

Oyunun turnuvaları azalsada oyunun zevkli olduğunu düşünen yetenek ve eşya üretme sistemlerinin benzerinin olmadığını söyleyerek oyunu oynayan yaklaşık 10.000 kişilik bir kitle oyuna devam ediyordu. Bu kitlenin oyun hakkındaki en büyük şikayeti hileler ve classların dengesizliğiydi. Bu kitlenin yanında eski PUBG ve Apex Legends oyuncu ve yayıncılarından oluşan bir kitleye göreyse oyunun en büyük sorunu yeteneklerin çok fazla oluşu ve eşya üretme sisteminin karışıklığıydı. Yapımcı Wonder People, bu kitleyi dinledi. Oyunun betasının çıkışından yaklaşık 2.5 ay sonra oyunu güncelleyeceklerini söyleyerek bir süreliğine kapattılar. Geri döndükleri oyun ise artık Super People değildi. Super People’a has olan eşya üretme özelliği ve bir çok yetenek oyundan çıkartılarak oyun onların söylemine göre basitleştirilmişti. Super People 2 asla tutmadı. Çünkü benzerleri olan PUBG, Apex Legends ve piyasadaki bir çok battle royale oyunundan farklı bir şey yapmayan bir oyuna dönüşmüştü. Yapımcılar düşen oyuncu sayısına karşılık önce solo modunu ardından duoyu kapattılar. Bu da çözmeyince haftalık mod döngüsüne girdiler. Hiçbiri işe yaramadı. Oyuncu sayısı gittikçe azaldı, İki binleri zor görür oldu. Ardından bininde altına düştü ve beklenen açıklama geldi.

Super People Kapanıyor

Öncelikle, Super People’yi beğenmiş ve desteklemiş tüm Super Soldier’lara teşekkür ederiz. Ne yazık ki, sizin; çokça sağladınız destek ve sevgiye rağmen 21 Ağustos tarihi itibariyle Super People 2’yi kapatmak zorunda kalacağız. Dengeleme güncellemeleri getirmek ve düzenli olarak oyunda değişiklikler yapmaya çokça çaba harcasakta aktif oyuncu sayısı düşmeye devam etmekte. Oyunun battle royale kategorisinde olmasından dolayı oyuncu sayısı azalırsa, lobide maç arama süresi artıyor, ve eşleştirmeler adil olamıyor. Yani, istediğimiz eğlenceli gameplayi sağlayamıyoruz. Super People 2’de ise, açık betayı devam ettiremeyeceğimiz bir noktaya ulaşacak miktarda oyuncu azalması yaşadık. Bu tercihi yaptığımız için özür dileriz: Biz, bize sağladınız sevgi ve anıları unutmayacağız ve bunları kalbimizde yaşatacağız. Sizi, bundan sonra yapacağımız daha gelişmiş oyunlarda tekrar görmeyi umut ediyoruz.

  • 23 Mayıs 2023: Oyunun indirilmesinin kapanması ve oyun içi satın alma sisteminin kapatılması.
  • 21 Ağustos 2023: Super People 2 sunucularının kapanması.

Teşekkür ederiz. Super People Dev Team

-5mid yazarımız tarafından çevirilmiştir, hatalar olabilir.

Yazının İngilizce versiyonu:

First of all, we would like to thank all the Super Soldiers who have supported and loved Super People 2. Unfortunately, though a lot of your support and love, we will have to terminate Early Access of Super People 2 as of August 21st. We have tried hard to do the balance patches and to make efforts for changes consistently, however, the number of users is continuing to decrease. Due to the game characteristics of Battle Royal, if the number of users decreases, the matching time increases, and matching cannot be fair, so we cannot provide the fun gameplay that we want. And Super People 2 also, the number of our users has decreased to the point where early access is no longer continued. We sincerely apologize for making this decision. We will not forget your love and memories through our communities and support center, and cherish them in our hearts. We hope to see you again with more improved games after the termination of Early Access. Please refer to the detailed Early Access termination schedule below. ■ EA termination schedule

  • May 23th, 2023: Discontinue the paid payment and client download system.
  • August 21st, 2023: Super People 2 Early Access Termination

Thank you.

Super People 2 Kapanış Mektubu
Super People 2 Kapanış Mektubu

PUBG Haberlerimiz İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.

editor
2020'den beri bir şekil de espor ile iç içe. Sosyal medya, yönetim, oyuncu ve nicesi. Genelde görülmeyene değer verir.

1 Comment

  • Alper 22 Ekim 2023

    Ulan güzeldi ne diye kapattılar… Yazık oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir