mix NBA 2K

Türkiye Espor Basketbol Ligi 5. Sezon İle Devam Ediyor

Türkiye’de uzun süredir devam eden Türkiye Espor Basketbol Ligi 5. Sezonu başlamasıyla ligde mücadele edecek takımlara tekrar göz atalım.

  • Fenerbahçe Espor

  • Beşiktaş

  • Galatasaray Espor

  • DenizBank İstanbul Wildcats

  • Team Aurora

  • Regnum Carya Esports

  • Trabzonspor

  • Bahçeşehir Esports

Türkiye Espor Basketbol Ligi 1. Haftası nasıl geçti.

Büyük bir heyecanla beklenen ligin ilk haftası 1 Kasım Salı günü oynandı. İlk haftanın fikstüründe karşılaşmalar şu şekilde sonuçlandı:

TEBL 1. hafta fikstür
TEBL 1. Hafta

5. Sezon’un ilk maçı Beşiktaş Esports ve Team Aurora mücadelesiyle başladı. Beşiktaş Esports sezonun ilk maçında belirlediği oyun taktiği uygulayarak ilk maçı kazanmayı başardı. Team Aurora için mücadeleden 1 puan alma şansı için diğer maça geçerken ilk maçta sağladığı üstünlük sayesinde elde ettiği tempoyu arkasına alan Beşiktaş Esports ikinci maçta istediği performansı göstererek sezonun ilk maçından 3 puan ile ayrılmayı başardı.

1. Maç: Team Aurora 47 – 67 Beşiktaş Esports
2. Maç: Team Aurora 55 – 75 Beşiktaş Esports

Türkiye Espor Basketbol Ligi’nde sıradaki maç son 2 sezonun şampiyonu Fenerbahçe Espor ve Galatasaray Espor arasında gerçekleşti. Taraftarlar maçın kazananı Fenerbahçe Espor olarak ön görüyordu. Parkeye çıkan takımlar maçın ilk dakikalarında birbirini tarttı. İlk periyodun tamamlanmasıyla son şampiyon Fenerbahçe Espor farkını göstererek skor üstünlüğünü eline geçirerek ilk maçı kazanan taraf oldu.

İkinci maçın başlamasıyla Galatasaray Espor ilk maça göre daha iyi bir performans gösterdi. 2. periyoda kadar eşit giden maçta son dakikalarda Fenerbahçe Espor aldığı tempoyla beraber ard arda sayılar bularak ikinci maçı da kazanmayı başardı ve sezona galibiyete başlayan diğer takım oldu.

1. Maç: Galatasaray Espor 39 – 64 Fenerbahçe Espor
2. Maç: Galatasaray Espor 33 – 54 Fenerbahçe Espor

Lige yeni katılan Bahçeşehir Esports ekibi ile önceki sezonun finalinde oynayan Regnum Carya Esports arasında gerçekleşen mücadele beklentiler çok yüksekti. Yeni lige katılan Bahçeşehir Esports’un performansı herkes tarafından merakla bekleniyordu. Maçın başlamasıyla sayı farkı hep eşit seviyelerde ilerledi ancak son finalist Regnum Carya Esports tecrübesini konuşturarak son saniyelerde bol sayı trafiği ile ilk maçı kazanmayı başardı.

1. Maç: Bahçeşehir Esports 41 – 46 Regnum Carya Esports
2. Maç: Bahçeşehir Esports 33 – 51 Regnum Carya Esports

DenizBank İstanbul Wildcats  ve Trabzonspor arasındaki mücadele iki takımın kararı neticesinde ertelendi.

1. Hafta mücadeleleri sonucu oluşan puan durumu sizlerle

TEBL 2. Hafta nasıl geçti?

TEBL 2. Haftanın başlamasıyla beraber oynanacak maçlar belli oldu:

Beşiktaş Esports – Trabzonspor
Galatasaray Espor – Team Aurora
DenizBank İstanbul Wildcats – Regnum Carya Esports
Bahçeşehir Esports – Fenerbahçe Espor

– Beşiktaş Esports ve Trabzonspor 2. Haftanın ilk mücadelesinde karşı karşıya geldiler. Kıran kırana geçen mücadele iki tarafta bol sayılı bir mücadele geçirdi. Maçın son anına kadar birbirini takip eden sayılar serisinde son başarılı atışı Trabzonspor yaptıktan sonra savunmada başarılı bir pozisyon geçirerek ligdeki ilk galibiyeti almayı başardı.

İkinci mücadeleye geçerken Beşiktaş Esports ilk maçta aldığı yenilgiyi kafasından silerek parkeye çıktı. Beşiktaş Esports dakikalar geçtikçe başarılı bir oyun sergiledi ancak atışlarda hatalar yapmaya başlayınca Trabzonspor bu hataları avantajına çevirerek maçı kazanmayı başardı ve maçtan 3 puan ile ayrıldı.

1. Maç: Beşiktaş Esports 69 – 72 Trabzonspor
2. Maç: Beşiktaş Esports 40 – 44 Trabzonspor

– Galatasaray Espor ve Team Aurora arasında gerçekleşen mücadelede tam anlamıyla bir dominasyon gerçekleşti. Galatasaray Espor ilk hafta aldığı yenilgi sonrası tam anlamıyla yeniden doğdu. İki maçıda büyük farkla kazanan Galatasaray Espor taraftarlarını mutlu etmeyi başardı.

1. Maç: Galatasaray Espor 94 – 42 Team Aurora
2. Maç: Galatasaray Espor 87 – 40 Team Aurora

– DenizBank İstanbul Wildcats ile Regnum Carya Esports haftanın üçüncü mücadelesinde karşılaştı. 3 puan için parkeye çıkan takımlar sırasıyla hücumlarında başarılı sayılar elde etti. Sayı istatistiğini hep elinde tutan DenizBank İstanbul Wildcats ilk maçı bu şekilde kazanmayı başardı. İlk maçın kötü sonucunu kafasında silen Regnum Carya Esports temposunu hep üst düzeyde tuttu. Maçtan 1 puan koparma isteği ile savunmasında başarılı hareketler yapan Regnum Carya Esports sakinliğini koruyarak mücadeleyi kazanmayı başardı. İki takımda mücadeleden 1 puan kazanmayı başardı.

1. Maç: DenizBank İstanbul Wildcats 55 – 45 Regnum Carya Esports
2. Maç: DenizBank İstanbul Wildcats 65 – 73 Regnum Carya Esports

– Türkiye Espor Basketbol Ligi’nin 2. Haftasının son mücadelesinde Bahçeşehir Esports’un rakibi Fenerbahçe Espor oldu. İki tarafında sayı trafiğinin bol olduğu mücadelede 4. Periyoda kadar maçın galibi tam anlamıyla belirlenememişti. İki takımda hatalar yaparak sayı trafiğini tam anlamıyla durduramadı ancak 4. Periyodun son 40. saniyede Bahçeşehir Esports yaptığı başarısız atışlar sonucu Fenerbahçe Espor ilk maçı kazanmayı başardı.

1. Maç: Bahçeşehir Esports 56 – 63 Fenerbahçe Espor
2. Maç: Bahçeşehir Esports 74 – 77 Fenerbahçe Espor

TEBL 3. Hafta Heyecanı başladı

3. Haftanın açılış mücadelesine büyük derbi ev sahipliği yaptı. Sezona istediği gibi başlayamayan iki takım mutlak galibiyet için parkeye çıktılar. Periyotlar arasında sayı farkları çok açılmasa da Galatasaray Espor oyun taktiğini doğru uygulayarak maçtan galibiyetle ayrılmayı başardı.

1. Maç : Galatasaray Espor 54 – 34 Beşiktaş Esports
2. Maç: Galatasaray Espor 59 – 44 Beşiktaş Esports

Haftanın ikinci karşılaşmasında Regnum Carya Esports ve Trabzonspor mücadelesi gerçekleşti. İlk maç kıran kırana geçse de ikinci maçta büyük bir fark açıldı Trabzonspor, farkı kapatmak için elinden gelen her şeyi yaptı ancak Regnum Carya Esports’un hücumlarını durduramadı ve maçtan mağlubiyetle ayrıldı.

1. Maç : Regnum Carya Esports 58 – 42 Trabzonspor
2. Maç: Regnum Carya Esports 62 – 28 Trabzonspor

Bir diğer karşılaşma da Team Aurora ve Bahçeşehir Esports mücadelesi ile başladı. Önceki hafta rakiplerinden puan koparamayan iki takımın karşılaştığı mücadele büyük önem taşıyordu. Play-off mücadeleleri için kritik olan maçı Bahçeşehir Esports 2-0 kazanmayı başardı.

1. Maç : Team Aurora 55 – 75 Bahçeşehir Esports
2. Maç: Team Aurora 42 – 62 Bahçeşehir Esports

3. Haftanın kapanış mücadelesinde Fenerbahçe Espor ve DenizBank İstanbul Wildcats takımları karşı karşıya geldi. Ligde mağlubiyet yüzü görmeyen Fenerbahçe Espor maçın favorisi olarak gösteriliyordu. Taraftarların tahmin ettiği gibi oldu Fenerbahçe Espor maçı 2-0 kazanarak yenilmezlik serisini 3. Haftada da devam ettirdi.

1. Maç : Fenerbahçe Espor 71 – 58 Denzibank İstanbul Wildcats
2. Maç: Fenerbahçe Espor 59 – 34 Denzibank İstanbul Wildcats

TEBL 4. Hafta Fikstürü ve Maç Sonuçları

4. Haftanın heyecanına odaklanmadan önce haftanın fikstürü nasıl şekillendi bunu inceleyelim.

Beşiktaş Esports – Regnum Carya Esports
Bahçeşehir Esports – Galatasaray Espor
Trabzonspor – Fenerbahçe Espor
DenizBank İstanbul Wildcats – Team Aurora arasında belirlendi.

Haftanın açılış mücadelesi Beşiktaş Esports ve Regnum Carya Espor arasında geçen gerçekleşen karşılaşma ile başlamış oldu. Lige tam anlamıyla istediği başlangıcı yapamayan Beşiktaş Esports ekibi için önem taşıyan bu mücadele için parkeye tam motivasyonla çıktı.

Regnum Carya Esports ise ligde gösterdiği  başarılı performans ile şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerliyor. Beşiktaş Esports savuna ve hücum stratejisine ne kadar uyum sağlasa da rakibi kilidi açarak sayı farkını oluşturmayı başardı. Aldığı rüzgar ile maçtan 3 puan kopardı.

1. Maç : Beşiktaş Esports 47 – 64 Regnum Carya Espor
2. Maç: Beşiktaş Esports 34 – 52 Regnum Carya Espor

Haftanın en heyecanlı mücadelesi olan maçta iki takımda kıyasıya mücadele etti. Son dakikalara kadar iki takımda maçtan kopmadı, ancak ilk maçı Bahçeşehir Esports yaptığı hücumlardaki başarılı sayı setleri ile ilk maçı kazandı. İkinci maçta ise sayılar asla durmadı. Son hücuma kadar kimin kazanacağı asla belli olmayan maçta son başarılı sayı ile Bahçeşehir Esports maçı kazanan takım oldu.

1. Maç : Bahçeşehir Esports 46 – 30 Galatasaray Espor
2. Maç: Bahçeşehir Esports 53 – 52 Galatasaray Espor

Ligde yenilgi yüzü görmeyen Fenerbahçe Espor’un bu haftaki rakibi Trabzonspor oldu. Maçın ilk dakikalarında heyecan üst seviyede olsa da Fenerbahçe Espor neden yenilmez olduğunu bir kez daha kanıtladı ve maçı rahat bir şekilde kazanmayı başardı.

1. Maç : Trabzonspor 38 – 61 Fenerbahçe Espor
2. Maç: Trabzonspor 10 – 30 Fenerbahçe Espor

Play-off yolunda emin adımlarla ilerleyen DenizBank İstanbul Wildcats bu hafta lige istediği gibi başlayamayan Team Aurora oldu. Başarılı performansı ile DenizBank İstanbul Wildcats iki maçıda rahat bir şekilde kazandı ve haftayı 3 puan ile kapattı.

1. Maç : DenizBank İstanbul Wildcats 71 – 51 Team Aurora
2. Maç: DenizBank İstanbul Wildcats 57 – 37 Team Aurora

TEBL 5. Hafta Mücadeleri

5. Haftaya hızlı bir başlangıç ile başlayan Türkiye espor basketbol ligi ilk mücadelesinde Bahçeşehir Esports ve Beşiktaş Esports arasında oldu. Play-off aşaması için yerine garanti etmek isteyen Bahçeşehir Esports maçta başarılı sayılarla erken dakikalarda üstünlüğünü sağladı, lige istemediği şekilde başlayan Beşiktaş Esports farkı kapatamadı ve bu haftayı puansız kapattı.

1. Maç : Bahçeşehir Esports 73 – 47 Beşiktaş Esports
2. Maç: Bahçeşehir Esports 62 – 50 Beşiktaş Esports

Haftanın ikinci mücadelesinde önceki sezonun final maçının bir rövanşı gibi taktik savaşlarının yoğun olduğu bu maçta Fenerbahçe Espor sayı bulan oyuncularının başarılı sayı yüzdeleri ile kısa sürede farkı açtı ve maçtan 3 puan kazanmayı başardı.

1. Maç : Fenerbahçe Espor 65 – 53 Regnum Carya Espor
2. Maç: Fenerbahçe Espor 63 – 59 Regnum Carya Espor

Galatasaray Espor ve DenizBank İstanbul Wildcats arasında olan karşılaşmanın ilk mücadelesinde Galatasaray Espor istediği taktiği sonuna kadar uygulayarak rahat bir galibiyet almayı başardı. İlk maçta gösteremediği performansı rahatlıkla parkeye süren DenizBank İstanbul Wildcats sayı bulma konusunda sorun çekmese de Galatasaray Espor’u durduramadı ve maçtan puan çalamadı.

1. Maç : Galatasaray Espor 73 – 47 DenizBank İstanbul Wildcats
2. Maç: Galatasaray Espor 62 – 50 DenizBank İstanbul Wildcats

 

Maçların tamamlanmasından sonra 5. hafta Türkiye Espor Basketbol Ligi Puan Durumu

 

TEBL ile ilgili tüm gelişmeleri takip etmek için resmi sayfasına bakabilirsiniz.

Türkiye Espor Basketbol Ligi’yle alakalı bir önceki haberimiz: 5mid.com/nba-2k20/turkiye-espor-basketbol-ligi-5-sezonu-ile-basliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir