Oyun

Microsoft, 1 Dolarlık Game Pass Üyeliğini Kaldırdı

Microsoft, Xbox Game Pass Ultimate ve PC Game Pass için 1 dolarlık deneme teklifini durdurdu. Belirli pazarlarda her zaman mevcut olmadığı kısa dönemlerle birlikte deneme yıllardır mevcuttu. Şimdi Microsoft bunun yerine yeni promosyonlar düşünüyor gibi görünüyor.

Xbox küresel iletişim müdürü Kari Perez, The Verge‘e yaptığı açıklamada Xbox Game Pass Ultimate ve PC Game Pass için önceki tanıtım teklifimizi durdurduk. Gelecekte yeni üyeler için farklı pazarlama promosyonlarını değerlendiriyoruz dedi.

1$‘lık deneme sürümü, tam Xbox Game Pass Ultimate aboneliği aylık 29,99 ya da PC veya yalnızca konsol abonelikleri için aylık 44,99 başlamadan önce insanların bir ay boyunca Xbox Game Pass‘e kaydolmasına olanak sağladı. Bu hizmeti bir arkadaşınıza veya aile üyenize tavsiye etmek için harika bir yoldu. Ancak şimdi yeni üyeler için bu farklı pazarlama promosyonlarının ne olduğunu görmek için beklememiz gerekecek.

Microsoft ayrıca Xbox Game Pass Ultimate için Friends & Family planı üzerinde de çalışıyor. Bu plan, Xbox Game Pass Ultimate avantajlarını en fazla dört arkadaşınız veya aile üyenizle paylaşmanıza olanak tanıyor. İrlanda’daki fiyatlandırma aylık 21,99 € (yaklaşık 24 $) olarak belirlendi ve kişi başına 5 $‘dan daha aza denk geliyor.

Microsoft bu Arkadaşlar ve Aile planını geçtiğimiz günlerde Yeni Zelanda, Güney Afrika, Şili, Macaristan, İsrail ve İsveç‘e genişletti, ancak hala birçok Avrupa pazarında veya İngiltere ve ABD’de mevcut değil. Bu 1 dolarlık deneme sürümünün kaldırılması, Microsoft’un bu yeni aboneliği bir yıldan kısa bir süre denedikten sonra Friends & Family’yi daha da genişletmeye hazırlandığının bir işareti olabilir.

Microsoft ayrıca kısa bir süre önce PC Game Pass aboneliğini 40 yeni ülkeye açtı. Game Pass şu anda Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu’da yeni erişilebilirlikle birlikte toplam 86 pazarda mevcut.

Mart 2023’te konsol, bilgisayar ve bulut hizmetlerinde Xbox Game Pass özelliğinden bekleyebileceğiniz her şeyin bir özetini çıkardığımız bir yazı hazırladık. Team Ninja’nın son aksiyon oyunu Wo Long Fallen Dynasty bu ay yayınlanacak. Zorlu boss dövüşleri ve savaşları nedeniyle serinin en önemli oyunu olacak. Ayrıca, serinin en yeni oyunu MLB The Show 23, bu ayın sonlarında konsollar ve bulut için piyasaya sürülecek. Detayları incelemek için:

İlgili:

administrator
Damla Tural, "Gökyüzü Savaşçıları Beyaz'ın Yükselişi" adlı eserin yazarıdır ve espor, anime ve oyun dünyasına olan ilgisiyle bilinir. Yazar, sıkça bu alanlardaki gelişmeleri takip eder ve bu konularda haber yazmaktan büyük keyif alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir