Oyun

Riot Games, Project L İçin Geliştirici Günlüğü Yayımladı

League of Legends, VALORANT ve TFT‘nin başarısı ardından Riot Games’in duyurduğu oyunlardan Project L için geliştirici günlüğü yayımlandı.

Riot Games’in Yeni Oyunu Project L Nedir?

Riot Games 2019 yılının sonuna doğru VALORANT’ı duyurduğunda yanında üç yeni oyunu daha duyurmuştu. Bunlardan biri Hearthstone’a benzeyen kart oyunu Legends of Runeterra‘ydı. İkincisi ise henüz sadece kısıtlı bir bölgede çıkış yapmış olan LoL Esports Manager‘dı. Şimdi ise sıra henüz ismi açıklanmayan Project L kod adlı oyuna geldi.

Project L’in Street Fighter, Tekken ve Mortal Kombat benzeri bir dövüş oyunu olacağı daha önceden açıklanmıştı. Hatta belirli etkinliklerde oyundan küçük oynanış videoları bile paylaşılmıştı. League of Legends’ın Netflix‘te yayımlanan dizisi Arcane çıktığında dizideki karakterlerin oyunda olacağına dair bir video da yayımlanmıştı. Kısacası Project L, Runeterra evreninde geçen bir dövüş oyunu olacak.

Geçtiğimiz günlerde ise Project L’in son durumu hakkında oyunculara ve hayranlara bilgi veren bir geliştirici günlüğü yayımlandı.

riot games cannon
Project L’in yapımcısı Tom Cannon oyun hakkında yeni bilgiler verdi.

Yayımlanan Geliştirici Günlüğü Ne Gösteriyor?

Yayımlanan geliştirici günlüğünde yapımcı Tom Cannon ve oyun direktörü Shaun Rivera oyun hakkında bilgi veriyor. Önceki geliştirici günlüklerinde daha genel bilgiler veren ekip, bu videoda daha detay bilgileri vereceğini belirtiyor. Ayrıca Cannon, oynanış mekanikleri hakkındaki yenilikleri de açıklayacaklarını belirtiyor. Videoda geçen bazı önemli bilgileri sizler için derledik.

  • Videonun ilk kısmı şampiyonlardan Illaoi‘ye yoğunlaşıyor. Sadece birkaç ayda konsept aşamasından oynanış aşamasına getirilen karakterin %30‘unun tamamlandığı beliritiliyor. Ayrıca karakter Project L’in test sürümünde an itibarıyla bulunuyor. Takım şu anda Illaoi’nin dokunaç saldırıları üzerine çalışıyor. Sanat ekibi ise animasyonlar, efektler ve sesler üzerine odaklanmış durumda.
  • Rivera oynaması eğlenceli fakat oyuncuları oynadıkça ödüllendiren bir oyun için çabaladıklarını belirtiyor. Rivera ek olarak şampiyonların özel yeteneklerinin güzel gözükmesi ve oynanışa uygun olması için uğraştıklarını vurguluyor.
  • Hareket sisteminin çabuk ve akıcı olması için birçok hareket stili oyuna dahil edilmiş. Karakterler yürüyebilecek, koşabilecek, öne atılabilecek, bu öne atılmaları arka arkaya dizebilecek ve normal, uzun veya süper zıplama yapabilecek. Çoğu şampiyonun kendine özel mobilite opsiyonları olacak.
  • Saldırı yapmak ödüllendirici olacak ve kombolarla desteklenecek.
  • Saldırılara karşı defans yapabilmek de aynı şekilde önemli olacak. Basit defans hareketlerinin dışında rakibinizin bir sonraki hareketini tahmin ettiğinizde size avantaj sağlayacak özel hareketler de bulunacak.
  • Oyun başta 1v1 olarak geliştirilse de 2 yıl önce alınan kararla oyunun tag-team(eşli) sistemde geliştirildiği belirtiliyor. Yani bir karakterle (ana karakter) savaşırken gerektiğinde diğer seçtiğimiz karakterimizi (destek karakteri) oyuna sokabileceğiz. Ayrıca bu oyuna girme anlarında özel yetenekler devreye girebilecek.

Riot Games tarafından yayımlanan geliştirici günlüğünü buradan izleyebilirsiniz.

administrator
22 yaşında, Boğaziçi Üniversitesi Batı Dilleri ve Edebiyatları 4. sınıf öğrencisi. Doğduğundan beri oyun oynuyor, hatırlayabildiğinden beri yazıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir