Oyun

Street Fighter, mobil oyun olarak karşımıza geliyor!

1987 yılında piyasaya sürülen, yediden yetmişe herkesin öyle ya da böyle karşılaştığı, oyun dünyasının demirbaşlarından sayılan Street Fighter, mobil oyun olarak karşımıza geliyor. Oyunun arkasında ise oyun dünyasıyla ilgili olan herkesin bildiği o isim var, Tencent Games.

Street Fighter benzeri birkaç mobil oyun daha önce karşımıza çıkmıştı. Fakat bu oyuncuların hiçbiri tam anlamıyla istenilen deneyimi sunmuyordu ve kısa süre sonra oynanmamaya başlanıp piyasadan silinmişti. PUBG Mobile, Arena of Valor ve Call of Duty Mobile gibi, mobil oyun dünyasını alt üst eden oyunların arkasında olan Tencent Games isminin bu projede bulunması, projenin ne kadar büyük olduğunun bir kanıtı.

Yeni dövüş oyunu, Street Fighter Duel adı ile piyasaya çıkacak. Oyun, alışılagelmişin dışında tam olarak 1v1 dövüş oyunu olmayacak. İçerisinde RPG ögeleri bulunduracak ve söylenenlere göre oyun içerisinde bir takım halinde hareket edeceğiz.

Tencent, yeni projesi için ön kayıtları çoktan açmış durumda ama bu sadece Çin’de geçerli. Açıklanan sayılara göre 400.000’den fazla insan ön kayıt olmuş durumda. Şirketin planlarına göre, kapalı beta sadece Uzak Doğu ülkelerinde açık olacak. Street Fighter Duel’in Batı’ya ne zaman geleceği tam olarak açıklanmasa da 2020 yılında bizlere de sunulması bekleniyor.

Atari salonlarında, şimdiye kadar oyun oynadığımız bütün konsollarda bizimle beraber serüvenini sürdüren Street Fighter’ın mobile gelmesi, mobil oyun dünyasını nasıl etkileyecek bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.