PUBG Mobile

Yeniden Avrupa’nın En Büyüğü : Fire Flux Esports

PUBG Mobile Pro League European Championship 2023 Bahar Sezonu tamamlandı. 8-11 Haziran 2023 tarihleri arasında toplam 24 haritanın oynandığı PMPL European Championship Bahar Sezonu şampiyonu tarihinde 2. kez Fire Flux Esports oldu. Fire Flux kazandığı bu şampiyonlukla PUBG Mobile Esporunun en büyük etkinliklerinden olan 3 Milyon Dolar ödül havuzlu PMWI 2023’e katılım hakkı elde etti. PMWI 2023, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyadh’da düzenlenecek.

PMPL European Championship 2023 Bahar Sezonu Puan Durumu

Şampiyonluğu Getiren Kadro’da Kimler Yer Alıyor ?

  • Taha ” Soulless ” Avsar
  • Yiğit ” Ketch ” Meral
  • Mehmet Ali ” Lutz ” İnan
  • Alp ” Solkay ” Ayyıldız
  • Murat ” SIXMO ” Öztürk ( KOÇ )

PMPL European Championship Bahar Sezonu Son Gün Maç Özetleri

GÜN 4


1. MAÇ

PMPL European Championship 2023 Bahar Sezonunun son gün ilk maçı ERANGEL haritası ile başladı. Temsilcilerimizin erken veda ettiği mücadelede MADBULLS ekibi 11 öldürme skoru alarak günün ilk maçında galibiyeti alan taraf oldu.

2. MAÇ

MIRAMAR haritasında oynanan günün ikinci maçında üst sıraları hedefleyen temsilcilerimizden Regnum Carya Esports 11 öldürme skoru ile Bahar Sezonundaki ilk galibiyetini almış oldu.

3. MAÇ

4. günün 3. maçı ERANGEL haritasında oynandı. Haritayı bir diğer temsilcilerimizden Ozarox Esports gösterdiği etkili performans ile 14 öldürme skorluk galibiyet ile tamamladı.

4. MAÇ

Günün 4. maçı SANHOK haritasında oynandı. Günün ilk maçını kazanmayı başaran MADBULLS ekibi bu maçta da galibiyete uzanarak bugünki ikinci galibiyetini almış oldu. Alan kapanırken Melise Esports ve FUT Esports ile savaşan MADBULLS, 12 öldürme skoru alarak hanesine bir galibiyet daha yazdırdı.

5. MAÇ

Hangi takımın şampiyon olup PMWI bileti alacağı merak edilirken temsilcilerimizden Next Rüya günün 5. maçında galibiyeti alarak ilk 5 sıra şansını iyice arttırdı. Son alanda MADBULLS ve Nexus Gaming ile mücadele eden Next Rüya ekibi aldığı bu galibiyet ile birlikte zirvede yer alan Fire Flux’ın ekmeğine yağ sürdü. Olası bir Nexus Gaming veya MADBULLS galibiyetlerinde Fire Flux ile aralarındaki puan farkı azalacak ve şampiyonluk son maça kalacaktı. Next Rüya’nın 6 öldürme skorluk galibiyeti Fire Flux’a PMWI yolunu açtı.

6. MAÇ

PMPL European Championship 2023 Bahar Sezonunun son maçı 8 öldürme skoru ile Excuse Me ekibinin galibiyetiyle sonuçlandı. Fire Flux Esports bu maçta rakiplerinin kendisine yetişememesinin ardından tarihinde 2. kez Avrupa Şampiyonu oldu ve 25.000 dolar ödülü cebine koydu.

Fire Flux Esports’u kazandığı bu Avrupa Şampiyonluğundan dolayı tebrik eder, PMWI 2023’te başarılar dileriz.

VCL TR:Birlik Ligi Split 2 Şampiyonu Digital Athletics!

PMPL European Championship 2023 Başladı

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir