PUBG

PUBG Corp. 2018 yılında 920 milyon dolar faaliyet geliri elde etti

PUBG Corp. 2018 yılında, PC ve Asya pazarı öncülüğünde, 920 milyon dolar faaliyet geliri elde etti.

PUBG, Bluehole Studio tarafından 2017 yılında piyasaya sürüldüğünden beri, hem oyun hem de espor sektöründe finansal anlamda büyük başarılara imza atıyor.

Oyunun özellikle Asya pazarında sahip olduğu kullanıcı sayısı ve gelir miktarı neredeyse diğer tüm bölgelerden elde edilen gelirin miktarına eşit. Hatta Asya pazarından elde edilen gelir, küresel faaliyet gelirlerinin %64‘ünü oluşturuyor.

Görsel kaynağı: https://esportsobserver.com

PUBG şu an Krafton Game Union‘un bir parçası. Krafton ise Bluehole‘un aslında kendi kurduğu bir üst organizasyon. PUBG’nin piyasaya sürülmesi, elde edilen gelirlerin artması, ürünlerin ve departmanların çoğalması, ve nihayetinde stratejilerin genişlemesiyle beraber Bluehole ve PUBG Corp. dahil tüm şirketler söz konusu şirketin çatısı altında toplandı.

Şirketin paylaştığı bilgilere göre, PUBG, 2018 yılında ₩1.05T KRW faaliyet geliri elde etti. “Güney Kore Wonu” üzerinden yapılan hesabı dolar dövizinden hesaplarsak eğer, $920M USD gibi bir miktara tekabül ediyor.

Ayrıca, PC platformlarından elde edilen gelir $720M iken, mobilden elde gelir $65M, konsoldan elde edilen gelir ise $58M. Bu da bilgisayarın hâlâ hem oyun hem de espor açısından birincil mahiyette olduğunu gösteriyor.

PUBG hakkındaki gelişmeleri güncel olarak takip edebilmek için 5Mid ile kalın!

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.