PUBG Mobile World Invitational Duyuruldu! Ana Sayfa PUBG Haberleri PUBG Mobile

PUBG Mobile World Invitational Duyuruldu!

PUBG Mobile World Invitational 25 Nisan tarihinde duyurulmuştur. Resmi hesap olan PUBG Mobile Esports İnstagram hesabından yapılan paylaşımda PMWI 2023’ün Temmuz ayında oynanacağı ve Suudi Arabistan’ın başkenti Riyadh’da düzenleneceği açıklandı.

PUBG Mobile World Invitational Nedir ? 

Özel bir turnuva olacak olan PUBG Mobile World Invitational dünyanın çeşitli bölgelerinden takımların davetiye usulü ile çağırıldıkları bir organizasyondur. PMWI 2023’de birçok ünlü takım yer alamayabilir çünkü PMWI 2023 bir şov turnuvası olacaktır.

PMWI 2023 Formatı Nasıl İşleyecek ?

Turnuva, 11-16 Temmuz arasında Riyadh’da düzenlenecektir ve iki aşamadan oluşacaktır. Yapılan duyuruda bu aşamalar ; Allstars Aşaması ve Ana Turnuva olarak belirtilmiştir.

Allstars Aşaması 11-13 Temmuz tarihlerinde oynanacaktır ve 18 takım yer alacaktır.  Bu takımlar 26-30 Nisan tarihlerinde oyun içinde tüm oyuncular tarafından yapılacak oylama ile belirlenecektir. Oylama 14 bölgeyi kapsayacaktır hatta bu bölgeler arasında Türkiye de yer alacaktır. Her bölgeden yalnız 1 takım seçilecektir. Bu bölgeler tümüyle şu şekildedir ;

Kalan 4 takımdan birisi ev sahibi olan Suudi Arabistan’dan seçilecektir. Diğer 3 takım ise davet yoluyla PMWI 2023’e katılacaktır. Ancak bu 3 için bir oylama yapılmayacaktır. Bu takımlardan birincisi Kuzey Kore’den ikincisi Japonya’dan üçüncüsü ise ülke farketmeksizin özel davetle Allstar Aşamasında mücadele etmeye hak kazanacaktır.

Ana Turnuva Aşaması ise 14-16 Temmuz tarihleri arasında oynanacaktır ve 16 takım yer alacaktır. Bu takımlar ise başarılarına göre PMWI 2023’de mücadele etmeye hak kazanacaktır.

Turnuvanın Ödül Havuzu Ne Kadar ? 

Düzenlediği her turnuvada ödül havuzu ile ön plana çıkan PUBG Mobile, PMWI 2023’de de dudak uçuklatan bir ödül havuzu ile karşımıza çıktı. Suudi Arabistan’ın başkenti Riyadh’da düzenlenecek PMWI 2023’ün ödül havuzu 3 Milyon Dolar olarak açıklanmıştır.

Projetc Queens Turnuvasında Erkek Oyuncu Skandalı 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir